Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Azt hiszem, elrontottam a...

0lányka0 kérdése:

Azt hiszem, elrontottam a mosogatógépünket. Sietve betettem egy edényt, amiben pudingot főztem. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vandégsereg volt nálunk, és mivel eléggé kisi lakásban lakunk, vacsora után gyorsan rendet akartam rakni, és betettem a mosogatógépbe a pudingos edényt is. Azóta nem mossa el a dolgokat jó.


Lehet véletlen egybeesés is, de kétlem... Melegít, vizesek a dolgok alul is, felül is, mégsincsenek elmosva jól. A zsíros tányér zsíros marad, a kakaós bögréből pedig csak félig van kimosva a kakaó.


Olyan, mintha nem spriccelne elég erősen. Megmostam a szűrőt, a lapátokat ellenőriztem (csap alá tettem, és tökéletesen folyik belőle mindenhonnan a víz). Próbálkoztam ecetes módszerrel. 70 fokon indítottam el, öntöttem be a gépbe is, és pohárba is raktam. Utána rányomtam még egyet üresben is, de amikor újra a koszos cuccokkal próbálkoztam, a helyzet változatlan.


Nem kioktatást szeretnék kérni a puding minatt, hanem tanácsot.


Esetleg tudtok olyan szerelőt, akinél ingyenes, vagy legalábbis olcsó a kiszállási díj? Szeretném megoldani egyedül, de ha nem sikerül, akkor ez az opció is él.. :(



2015. jan. 17. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Hogy érted, hogy a pudingos edényt? Volt még benne puding, vagy amiben főzted? Ha az utóbbi, akkor nem lehet ez a gond, ha az előbbi, akkor lehet.


Mindenesetre mindenképpen szakértő véleményét kérd, az ecetezést meg egyéb butaságokat felejtsd el, csak károsítja a gépet!!!!

A szerelőhöz le kellene írnod hol éltek.


Plusz amit elsőnek megnéznék, az a használati utasítás, ott fel vannak sorolva a leggyakoribb hibák.

2015. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Olyan edényt, amiből kiöntöttem a pudingot, nem maradt benne, csak ami a falára volt tapadva.

VIII. kerületben lakom.

2015. jan. 17. 12:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként használtan vettem (nem kaptam hozzá használati utasítást) Bosh s 621 mosogatógépről van szó, kb. 3 éves, 1 hónapja van nálam, és eddig tökéletesen működött.
2015. jan. 17. 12:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha tökéletesen ki van mosva a szűrő,akkor jut elegendő víz a szívattyúhoz is .Egy forró programot edények nélkül csinálnék vele ,és tablettával .Só legyen a tartályban
2015. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ráfér egy tisztítás, kapni a boltban hozzávaló tisztítószert.
2015. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd le a szűrőt, szedd ki, az alján lévőt is és mosogasd el forró vízben. Kicsavarod, van az alján egy kiemelhető tálcaszerűség is, azt is vedd ki.

Ellenőrizd a sót, öblítőt is, töltsd újra, ha kell.

Nálam is volt ilyen, hogy piszkosak, csúnyák maradtak a cuccok, átnéztem a gépet és a só nagyon kevés volt benne.


[link]


Kihúzod az edénytartó kosarat és a gép alján lesz.

Ezt egyébként sem árt időközönként kipucolni, javítja a teljesítményt.


Ha úgy gondolod, mindent átnéztél a gépben és talán nem ott van a gond, akkor jöhet a konyhai lefolyó. Lehet, hogy ott dugult el valami és nem tudja a gép hatékonyan kiküldeni a piszkos vizet.

2015. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Új fejlemény... vettem ilyen tisztítófolyadékot, és nem olvadt ki az a rész, amin keresztül ki kellett volna folynia, viszont amikor kinyitottam az ajtaját, jókora pára jött ki rajta, és meleg volt a folyadék is.

Létezhet, hogy nem a pudingos edény a gond, hanem nem teljesít kellően a fűtőszál?

2015. jan. 17. 16:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehúztad a fóliát a tisztítószer flakonjáról?
2015. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hmmm... igen... :)

tudok olvasni. :)

2015. jan. 18. 01:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem bántani akartalak a kérdéssel, csak mikor az ember ideges, néha evidens dolgokat nem tesz meg.
2015. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!