Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel fehérítsem ki? teljesen...

Mivel fehérítsem ki? teljesen elrontottam?

Figyelt kérdés
a fiam drága cipőjét 2 hete domestossal megsúroltam,majd kimostam,gyönyörű fehér lett.vászon cipő,hófehér.most ugyanígy csináltam és az egész cipő sárga lett!!!mit csináljak???
2010. szept. 5. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
semmit, az már marad sárga, a klór tönkre vágta a textilt
2010. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
most mindjárt meghalok,22000ft volt az a vacak cipő....és annyira vágyott rá a fiam,még alszik,nem tudja.....gondoltam addig csinálok valamit vele.........
2010. szept. 5. 10:01
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Nem bántásból írom, de ebben a történetben több gyenge pont is van.


1, Nem tudom, hogy az a 22000 Ft nektek sok vagy kevés. Ennél olcsóbb meg drágább cipők is vannak, de ha sok akkor egy növésben lévő kisfiúnak miért veszel ennyiért cipőt? Fél év múlva kinovi. Ha viszont már felnőtt, miért tisztítod ki a cipőjét? Többet ártasz vele neki, mint használsz. Nemcsak azért, mert esetleg tönkre is teszed, hanem ezzel ahhoz szoktatod hozzá, hogy magától tisztul a cipő. Egész biztos, hogy nem ő kért téged cipőtisztításra. Ha zavarja, hogy koszos a cipője, majd megtisztítja, de valószinúleg nem zavarja. Értem én, hogy jószándékból tetted, de nem lehetnél a jószándékú mellett okos is?


2, A másik probléma, hogy miért használsz domestost? Ugyanezt tesi a többi ruhátokkal is, csak nem ilyen látványosan. Talán értelmesebb dolog lenne nem spórolni néhány 100 ft-ot a minőségi tisztítószereken, és akkor nem tennétek tönkre egy-két sokezer forintos ruhát. Nem mindig ilyen látványos, de minden ruhátoknak árt. Mellesleg a saját bőrötökre is szépen visszakerül a szemét, ami a ruhán marad.

2010. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

a második tényleg mondott hasznos dolgokat.

nem hinném, hogy olyan kicsi lenne már a drága gyermek, h egyedül ne tudná megpucolni a cipőjét.

2010. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

18 éves,megtudja egyedül pucolni,sőt szokta is!!!csak most nem jött ki neki belőle,és megkért engem,hogy megtudnám-e valahogy csinálni,és én segítettem neki!

nem tudom,kedves második,hogy te a helyembe azt mondtad volna a fiadnak,nem fiam,csináld tovább magadnak,engem nem érdekel a cipőd?????

2010. szept. 5. 17:43
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ne is foglalkozz velük, csak okoskodnak, de okosat nem tudnak írni, és is a minap jártam így egy pólómal, én sem tudtam, hogy a Domestos nem jó fehérítőnek. Valószínúleg már így marad a cipő. Gondolom van gumi része is, az is sárga lett?
2010. szept. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%

17:43 Második vagyok.

Természetesen nem, csak így már nagyon más a történet egyik fele. Az eredeti kérdésből úgy tűnt, hogy önhatalmúlag fogtad magad és kitisztítottad a cipőjét, ami nevelés szempontjából sem célszerű (bár ha nem rendszeres, akkor OK), de így hogy tönkre is tetted (ha tényleg), akkor mégkellemetlenebb. A 17:43-as válasz alapján, azonban nem ez a szitu, így a válaszomnak ez a része nem érvényes.

A második felét viszont továbbra is fenntartom. Ha jót szeretnél a családodnak, nem tartasz otthon Domestost, sem egyéb környezetromboló vegyszereket. A ruhátokat is tönkreteszik, a bőrötöket is irritálhatja, a mosógépednek is árt, és miután lefolyt a csatornába a környezetet is szennyezed vele. Mellesleg állatkisérleteket is folytató, és számos más csúnya dolgot végző céget támogatsz a termékei megvásárlásával. Itt egy link róla:

[link]

2010. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sikerült megcsinálnom fehérre!!!vanish-sel és kimostam folyékony mosóporral!!
2010. szept. 5. 23:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Megírnád, hogy pontosan melyik vanish-sel sikerült? Akár link is jó lenne.
2010. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Istenem "ez" a második inkább dugulna el!

Ide jövök "olvasgatni",hátha tanulok tőletek,és akkor ilyen okostojások írományaival van elfoglalva az egész oldal.... :(

2010. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!