Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért ugrál a mosógép?

Miért ugrál a mosógép?

Figyelt kérdés
Teljesen vízszintes, minden irányból. Megnéztük, a lábai mind a földön vannak, nem lötyög egyik irányba sem. Mégis majd' kiszalad a helyéről, annyira ugrál centrifugáláskor. Mit tudok tenni?
2014. szept. 13. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Hiába látod hogy a lába a földön van az még nem biztos hogy stabilan feszíti is! Amikor elkezd centrizni akkor az állítható lábaival kezdj el kísérletezni hogy jobban feszüljenek a lábak a padlóra állíts rá! És ha fokozatosan állítod akkor meglátod hogy mit változik Meg hogy melyik lábat állítsd. Ez türelemjáték! Nekem bejött!
2014. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egy vadonatúj mosógép, akkor vegyétek ki a rögzítő csavarokat a dobból, mert igen rövid életű lesz a mosógép!

:D

2014. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni a dobot függesztő rugókat is, hátha az egyik kiugrott a helyéből (nekem már volt ilyen).
2014. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kettes, a dobrögzítő csavarokról sehol sem ír a leírása.
2014. szept. 13. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Új gép esetében 2-3-4 db (dobrögzítő)csavart ki kell venni a hátuljából !!

Ha régi a gép ..és most kezdte el "hirtelen"csinálni,akkor letört/leszakadt a beton ellen-súly,vagy leszakadt a rugós csillapítók egyike.

2014. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kettesnek van neve is, és néha csak egy piros matrica jelzi a gép hátulján.

Egyáltalán új az a gép, vagy régi?

2014. szept. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Új gép, tavaly vettük, és csak most állítottuk be.

Elektrolux EWP 31274TW-

Végignéztem a könyvét, és a gépet is, sehol sincs semmi, pedig direkt kerestem csavarokat. A mosás rendben megy, szépen dolgozik a gép, csak épp a centrifugálás nem megy.


Első tanácsára: megpróbáltam a lábait állítani, de valahogy nem lett jobb. Most egy falüregbe van állítva (kicsi a lakás, ott van ilyen gépeknek hely), és úgy mosom végig a programot, hogy nem centrifugálok, majd kicsavarom kézzel a végén a ruhákat.


Gondolkodtam a mosógép alá való gumiszőnyegen, de itt nem lehet kapni ilyet (gazdag Skandináviában élünk...), csak kerek gumi láb-alávalót, amit még talán ki kéne próbálni.

2014. szept. 13. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hátul vannak a csavarok.

Ezer százalék, hogy írja a könyv. Minden mosógépnél kikel csavarni!

2014. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát kérem szépen, égés a javából.

Három akkora csavart szedtem ki, ami a Lánchidat is megtartaná. A használati utasításban nem találtam erről semmit, a blokkja mellé volt berakva egy cetli az összeszerelésről.

Most úgy centrifugázik, mint a kisangyal!


Köszönöm a segítséget mindenkinek, én voltam figyelmetlen!

2014. szept. 13. 22:12
 10/10 csaba0122 válasza:

Aki új mosógépet vásárol az alaposan olvassa el a használati utasítás és az üzembe helyezést !

Bocsánat hosszú leszek!

Vettem egy új gépet a régi után ,modernebb ez egy BEKO EV 5800Y típusú készülék ,a szállítok kihozták házhoz be is vitték a fürdőszobába a helyére ,leszedték a hungarocell és a nylon védőborítást aláírták a garancia levelet, gondoltam ennyi és lehet használni és már szereltem fel a vizes csövet ami a mosáshoz kell ,mikor észreveszem hogy a kifolyó csőhöz nem jár az a hajlító konzol ami a fürdőkádba irányítja a kifolyó csövet ,tudom valaki a szifonhoz szereli fel és ott távozik az elhasznált víz, azonnal hívtam őket és szerencsémre nem indultak még el ,és a régiről leszedték a konzolt mert én úgy kértem hogy vigyék el a régi gépem ,nem is tudtam volna rendesen kipróbálni mert gyárilag nincs hozzá ez a konzol ,felraktam és passzolt rá ,gondoltam átolvasom előtte a használatit :programok ,paraméterek állítása stb ,el is indítottam egy programot , nem is volt baj szépen csendesen csinálta a dolgát ,mikor oda ért hogy centrifugáljon ahogy kezdett gyorsulni elkezdett mozogni és ugrálni ,jajj mondom mi lehet a baj ,olvasgatom mi lehetett ,kevés ruha sok ruha nincs vízszintben a gép nem stabil a mosógép a lábain ?hát elkezdtem állítgatni a lábakat stabilra ,gondoltam jó lesz ,hát ugyan úgy elkezdet ugrálni és csak mondom 400 fordulat volt megadva ,raktam bele plusz ruhákat ugyanígy ugrált ,vettem ki a ruhákból ugyanígy ugrált ,akkor gondoltam arra hogy lehet nincs vízszintbe és ezért a centrifugálástól kimozdul helyzetéből ,na hát nem volt ugye vízmérték otthon ,még jó hogy a családban van programozó telefon guru ,és mondta hogy az okos telefonokra le lehet tölteni a vízmérték app-ot :) meg is történt boldogan megyek a mosógéphez és ráteszem minden irányból ,mindenhol jól állt a vízmérték elkezdtem gondolkozni mi lehet a baj ,elhúztam a helyéről hátha a linoleum miatt és a padozat miatt nem egyenletes de hát a régivel nem volt gond ,volt egy olyan pont ahol nem kezdett el ugrálni ,de akkor hogy közlekedek a fürdőben? :) ekkor már eltelt 7-8 óra próbálgatás és elkezdtem szidni már mindenkit ahonnan vettem a mosógép gyártóját meg a rendszert hogy biztos azért ilyen mert olcsón vettem :),próbálgattam hátha jobb lesz de sajnáltam hogy rázkódik féltem hogy nagyobb baja lesz ,és elterveztem vissza vitettem és kicseréltetem mert gondoltam gyári hibás ,közben olvasgatom a használatit az üzembe helyezős papírokat és gyanús volt ott hátul az a négy csavar amit ír hogy el kell távolítani először nem mertem mert féltem ha kiveszem használat közben kiesik a dob vagy az üst a helyéből és akkor vesztem a garanciát, olvasgatom az interneten másnál is hasonló dolgok történtek és írják hogy hátul vannak azok a csavarok ki kell szedni mert utána működik rendesen ,csak megpróbáltam így utoljára hátha nem lesz baj kivettem egyet és látom hogy belül mintha mozogna ,gondoltam akkor kiveszem mindet és vissza vitetem ha elromlik és láss csodát azóta tökéletesen működik nem ugrál nem kell félnem hogy kiugrik ,így utólag a szállítókat is okoltam mert mondhatták volna hogy vannak azok a csavarok amiket el kell távolítani mert azok csak a szállításnál lényegesek ,gondolom hogy ne mozogjon akkorát ha rossz minőségű úton viszik ,így utólag már boldog vagyok és sok idegeskedés árán csak helyre állt a probléma ,sajnálom azért mert néha akkorákat mozgott hogy tartok tőle lehet meglazult belül valami ,de remélem nem lesz ettől akkora baja ,van rajta 3 év garancia és bízok benne hogy ez a probléma nem rángatta meg annyira ,és 3évnél többet fogom használni :)elnézést a hosszú írásomért gondoltam leírom hátha tudok ebben segíteni .

2015. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!