Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért jó/ nem jó a mosópor?

Miért jó/ nem jó a mosópor?

Figyelt kérdés
Anyukám azóta használ gélt, amióta megjelent. Azt mondta, hogy a mosópor mindig bennemaradt a ruhákban.tényleg nem oldódik fel? És felültöltős mosógépen belül hova kell tenni? És azt is megköszönném, ha konkrét márkát is mondanátok. :)

2014. aug. 20. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanoda kell önteni, mint a folyékonyt.

Ha a por nem oldódik fel rendesen vagy a ruhában marad, akkor az öblítési rendszer nem jó, vagy a víz túl kemény.


Persil, Ariel, Weisser Riese, ezek mint jó mosószerek.

2014. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nekem még soha nem maradt benn a ruhákban., Igaz én nem öblítővel, hanem ecettel öblítek.
2014. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Lehet, hogy tényleg nem volt jó a mosógépünk (ennek kb. 13 éve). Azóta van egy új mosógépünk.
2014. aug. 20. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor maradt benne a ruhákba, ha túl sokat raktam.
2014. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jahm, én a LEL-t használtam évekig. Lidlben kapható, 9 kilósat vettem 2300 ft körül volt, amikor legutóbb vettem. Bár egy ideje gélt használok, de csak azért, mert meguntam a másik illatát, és a mostani géles a szimpatikus :D
2014. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Némelyik mosóporban vízlágyító adalék gyanánt zeolit zúzalék van. Ez hiányos öblítés mellett a ruhába száradva valóban olyan, mintha hintőporos vagy vízkőtörmelékes lenne a ruha. Különösen akkor észrevehető, ha sötét a ruha.

Én is gélt használok régóta.

Amúgy éppen most buktak le a mosóporgyártók, mert láttam olyan reklámot, hogy ez most KOMPAKT mosópor, és még koncentráltabb. Már nem 4 kiló, csak másfél. (Na ne tessék engem etetni. A szilárd hatóanyagnál mi lehet koncentráltabb. Semmi. Olcsó tömegnövelőt, meg ballasztot adtak eddig hozzá, és a hatóanyagból spóroltak...)

2014. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én az utóbbi időben az Ariel és Persil vízben oldódó tasakos gélt használom. Csak berdobom a dobba és kész. Mivel itt lenne az ideje az Öko megoldásnak, szemezgetek a mosódióval is, de mivel én egy olyan helyen dolgozom, ahol a munkásruháim olajosak, zsírosak, a mosódió felejtős. A porról azóta szoktam le, mint ahogy fentebb is írták poros maradt a ruha a gépből kivételt követően. Ez nem a rossz öblítés miatt van, hanem az olcsó mosóporoknál vettem észre. Drágábbat azért nem veszek, mivel a gél sem olcsó, viszont akkor már minek bíbelődjek porral, ha sokkal praktikusabban meg lehet oldani.
2014. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!