Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van időzár a mosógépen?

Miért van időzár a mosógépen?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet rögtön kinyitni az ajtaját, miután kész a mosás?

2014. szept. 8. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Erre én is kiváncsi vagyok :D
2014. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Én azt hallottam,hogy tuti meg legyen állva a centrifugázós program. A másik,hogy ha pl.60 vagy 90 fokon mostála,akkor már le legyen hűlve a dob és a ruha. Bár szerintem ez hülyeség,mert az öblítőprogram hideg vízzel dolgozik,de legalábbis nem forróval,a másik meg,hogy az utolsó centirf.program végén még úgyis forgat lassan oda-vissza,mielőtt leállna. Szóval nem tudom :D De baromi idegesítő ott kivárni azt az egész egy percet,ami az Istennel sem akar letelni :D:D:D
2014. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Jó kérdés :D Én sem tudom, de bosszant is rendesen.
2014. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
33%
Amint már írta valaki, a 90 fokos mosás után nagyon forró belül minden. Azért van az időzár, hogy ha valaki öblítés vagy centrifugálás nélkül akarja valamilyen okból kinyitni a gépet, az se égesse meg magát. És egyszerűbb a gyártóknak beépíteni egy olyan időzárat, amely minden esetben aktiválódik, így a gépnek nem kell külön érzékelnie, hogy lehűlt-e már annyira, hogy kell-e időzár vagy sem.
2014. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem hiszem, hogy a forróság miatt.

Ugyanis az időzár körülbelül 1 perc az én gépemen. Annyi idő alatt a dob nem hűl le, pláne úgy, hogy zárt belső rendszerről van szó.

2014. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
a 90 fokos mosás után is van öblítés ami lehűti biztos, hogy nem a meleg miatt van az időzár.
2014. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 supra01 ***** válasza:
48%

Hát egyrészt azért, amiért amerikában ráírják a mikróra, hogy macska szárítására nem használható. Magyarán az emberi osotbaság ellen. Persze nézhetjük úgy is, hogy az emberi feledékenység ellen, és hogy megóvják a kezedet attól, hogy a még forgó dob eltörje a csuklódat.

Másrészről megint csak amerikát nézve azért, hogy a mosógépgyártó cég nyeresége ne a perköltségekre menjen el, amit azok ellen veszítene el, akik nem tudják kivárni, míg megáll a dob, és csak azért is benyúlnak :d

2014. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Még jó, hogy leáll a dob és onnan 1 perc az időzár...
2014. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom milyen gépetek van. Nekem Bosch és ennél a gépnél nem kell várni. 40 és 60 fokon is, a centri lejárta után azonnal nyit (vasalás könnyítésnél még forog párat).

Van olyan program, ahol meg is lehet szakítani a mosást és ki lehet nyitni az ajtót.


Előző gépem LG volt, ott sem kellett várni, csak ha megszakítottam a programot, de az 4 perc volt.

2014. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

supra01-nél a pont.


Azért, mert mindent bolondbiztosra kell tervezni, hogy az idióták csak komoly barkácsmunkával legyenek képesek kárt tenni magukban és a gépben.

2014. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!