Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Irtózatosan vízköves és...

Irtózatosan vízköves és koszos WC-t mivel tudok takarítani?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk és a WC aljára vastagon rá van rakódva a többéves tisztításmentes használat nyoma. Próbáltam ecetet és különféle tisztítószereket de nem akar lejönni. Nagyon gusztustalan, mit tudtok ajánlani?

2014. szept. 5. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gusztustalannak hangzik, de én kimertem egy műanyag pohárral a vizet, majd szivaccsal szárazra töröltem. Beleöntöttem annyi sósavat, hogy a vízkövet elfedje, hagytam állni, majd kicsit átsikáltam wc kefével. Természetesen gumikesztyűben, és utána kidobtam mindent.

De elég volt egyszer megcsinálni, azóta elég hozzá a wc tisztító is.

2014. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom én is így!! :)
2014. szept. 5. 19:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen a sósav tuti. Bár en nem mertem ki a vizet de használt . Óvatosan banj vele es szelloztess.
2014. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Arra nagyon figyelj sósav használatakor, hogy semmilyen más tisztítószermaradvány ne legyen sehol, mert különben kórházban köthetsz ki!!!
2014. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet vegyi tablettát kapni, amit éjjelre bele kell dobni jobb mint a sósav, és biztonságosabb is. De ha nagyon erősen gáz, akkor tényleg csak a sósav.
2014. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
takarítaná a fene, max. 10ezerből ki lehet cserélni. 6-7ezer a wc csésze, szerelési anyagok és az ülőke - több melód rámegy a takarítással, mintha kicserélnéd
2014. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Én is a sósavat ajánlom, az előttem szólók leírták már,hogy nagyon óvatosan, nyitott vécé ajtónál, és takarítás után is hagyd nyitva még egy darabig az ajtót. Ezért nem muszáj új vécé kagylót venni, egy költözés nem két fillér. Érezd jól magad az új lakásban!
2014. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

6-os, te nagyon el vagy tévedve:DD


10 rugó egy normális ülőke, és a többiről ne is beszéljünk.


Szóval olyan 30-ból már éppen kijön egy WC. Szóval ha nincs kapásból ennyi pénzed, le ne szereld:DD

2014. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pont nemrég tisztítottam ki én is hasonlót...citromsavat és szódabikarbónát öntöttem a wc-be és hagytam állni. Minden további nélkül lejött minden.
2014. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as. Te vagy nagy tévedésben! pont tegnap keresgéltem ilyen helyeken és Ceresit csészét 6900-ért láttam! Nekem 14-éve van Alföldi és 10éve Ceresit. Nem sok a különbség,csak a Ceresit javára +20% a jobb öblítés miatt!!!! És kagyló cserénél csak a kagylót kell cserélni 1db 100ft os gumigyűrűvel. + ha akarod az üllőkét ;-)
2014. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!