Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány naponta szoktatok takarít...

Hány naponta szoktatok takarítani?

Figyelt kérdés
Melyik nap csináljátok meg ezeket: felmosás, porszívózás, udvar söprése, wc-kád-csap takarítás, sütő-pultok tisztítása, mosás, mosogatás, ágynemű huzat cseréje. Melyik nap milyet mostok?
2014. aug. 31. 10:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van két kutyám, most költöztem el a szüleimtől, és rendszert szeretnék csinálni :)
2014. aug. 31. 10:19
 2/12 anonim válasza:
nekem 1 kutyusom van, én mindent szombaton és vasárnap szoktam... :) szombaton általában mindent kimosok, vasárnapra pedig marad ezek összehajtogatása, kád, fürdő takaritás, konyha stb... aztán porszivózás felmosás és kész is:) de mondjuk én hétközbe is figyelek, h azért nagyjából rend legyen:) sok sikert
2014. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2014. aug. 31. 10:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Van egy listám, amit minden nap megcsinálok. Ha dolgozok akkor is!

Ágyazás (mienk, 2 gyerek+játékok, szennyes, szemét összeszedése szükség szerint)

Ruhák elrakása (szárítót értem ezalatt)

Fürdőben mindent áttörlök, kimosom a kádat, a mosógépen rendet rakok.

Ha kell mosok.

Konyha: Mindent letörlök, pult, asztal, gáz+mosogatás

Előszobában elrakom a cipőket, a papírokat, egyebeket.

Porszívózás, csak a konyha, előszoba.

1 óra alatt minden kész van. Ennyi idő alatt mos ki a gép, a végén teregetés.

Ezek vannak 10 pontba szedve, +1 a járda lesöprése.

Nekem nincs kutyám. Egy bejárós macska van, 2 gyerkőc.

2014. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán szoktam, 2 naponta körbefut a robotporszívó amíg nem vagyok itthon, ha még van valami olyan sarokban, ahova nem fért be, akkor azt 2 perc alatt kéziporszívóval felszedem.


Heti 1x letöröljük a port a polcokról, bútorokról. A kádat, mosdót, csapot leöblítjük használat után, de heti 1x takarítjuk őket tisztítószerrel.


A pultot mindig főzés közben/után rögtön letakarítjuk, így időt sem vesztegetünk rá amíg sül az étel, és mindig csillog.


Mosogatni a mosogatógép szokott.

Mosni is. Heti 2x mosok. Szárítani a gép szárít.


Az udvaron meg szintén van automata fűnyíró.


Imádom így... még mikor összeköltöztünk nem volt robotporszívó mg szárító, és kert sem volt, de minden ilyen masina megéri az utolsó fillért is, amit érte fizettünk...így a ház rendbentartása 5 perc/nap, és élvezhetjük az egész délutánt, hétvégét, nincs semmire se gondunk kb... mikor ebbe a házba költöztünk először 2 óra volt a fűnyírás...régebben még fél óra a mosogatás... annyira felesleges, amikor megcsinálja helyettünk más is :)

2014. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Heti 1x a nagytakarítás: söprés, porszívózás felmosás, fürdőszoba kitakarítás amikor már látom hogy kéne, ez hetente-kéthetente.

WC-t hetente. Sütő-pult amikor koszos lesz. Mosás heti 1x van nagymosás, akkor minden koszosat kimosok. Mosogatás kb. mindennap.

Ágynemű huzat cseréje havonta 1x, nyáron kétszer.

2014. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Komolyan havonta cserélsz ágyneműt utolsó? Ne haragudj de én kb 5 naponta pedig mindig zuhanyzunk lefekvés előtt, szóval nem izzadtan megyünk az ágyba... De 1 hétnél tovább sosem bírja. Más is ilyen ritkán húz ágyneműt?
2014. aug. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, havonta, mégis mi bajod vele? Fürdés után fekszünk az ágyba, sose koszosan, nem vagyunk izzadósak.
2014. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem bírja 1 hónapig, nem tudom milyen huzatod van :D
2014. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs is ágyneműhuzatunk, sőt paplanunk és nagypárnánk sem. Ez van.


Már gondoltam rá, hogy valami rendszernek lehet értelme, de nem szeretek takarítani és úgyse venném rá magam úgy, hogy most ideje van. Akkor szoktam valamit megcsinálni, amikor látom, hogy kell (mivel az zavar, ez a szerencsém). Elég jó szemem van hozzá, kivéve a padlót, de azt a párom látja meg s ha nem naponta, kétnaponta feltétlenül feltakarítja, mert muszáj.

A konyhapultot akár napi 10-szer is le kell törölni, mindig, amikor csinálunk rajta valamit... Hja, itthon vagyunk s csak saját készítésű ételt eszünk. A mosogatás elég egyértelmű, azt sem lehet elfelejteni. Mosni akkor mosunk, ha megtelt valamelyik szennyeskosár (vagy egy fekete/piros/narancs és egy világos), illetve azért számít az időjárás is, mert tavasztól őszig kint szárítjuk a ruhát.

A teraszt naponta felseprem, de így se szép. A nagy hársfa évi 10 hónapon át szemeteli, de azért szeretem :)

Úgyhogy én teljesen igény szerint csinálom. Csapot akkor, amikor már nem bírom nézni, ami roppant gyakran van, sajnos nagyon meszes a víz s most nincs 120 ezrünk egy kütyüre, ami ezen segít.


Bocs, én aztán nem segítek a rendszer kialakításában...


#5: Automata fűnyíró??? Sosem hallottam róla, bár gondolom, nem sima terepen az se működik.

Mosogatógépet sosem akartam, mert elbánunk mi vele, nem utálok mosogatni, közben elgondolkodom dolgokon s előttem van egy elég szép táj, de hihetetlen mennyiségű mosatlant vagyok képes képezni, étrendemnél és kísérletező kedvemnél fogva, talán egyszer jól fog jönni... A robotporszívó gondolata régóta szimpatikus :) Padlót utálok takarítani, ezért is csinálja a párom.

2014. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!