Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány naponta szoktatok takarít...

Hány naponta szoktatok takarítani?

Figyelt kérdés
Melyik nap csináljátok meg ezeket: felmosás, porszívózás, udvar söprése, wc-kád-csap takarítás, sütő-pultok tisztítása, mosás, mosogatás, ágynemű huzat cseréje. Melyik nap milyet mostok?
2014. aug. 31. 10:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"#5: Automata fűnyíró??? Sosem hallottam róla, bár gondolom, nem sima terepen az se működik."


Egyenletes terepen működik, az nem baj ha lejt vagy emelkedik, csak az, ha hepehupás :) Ugyanúgy navigál, mint a robotporszívó, kikerüli a fákat, virágágyást :)


"Mosogatógépet sosem akartam, mert elbánunk mi vele"


Te... egyszer átélnéd az, hogy milyen megfőzni egy vendégseregre aztán egyszerűen berakni a koszos tányért, evőeszközt, tepsit, edényt a gépbe, és kvienni úgy, hogy tiszta, csillog, és száraz... soha többé nem akarnál mosogatni, azt elhiheted :)


Én nem írtóztam korábban különösebben a mosogatástól, de iszonyatos luxus szerintem az a fél óra, húsz perc, amit emiatt naponta pluszban azzal tölthetek, amivel akarok, és nem házimunkával. Plusz igazából rengeteg vizet megspórol, az áram költsége meg minimális mellé. Szóval pénzügyileg jobban kijön...


Ami áramzabbantó, az a szárítógép - de pl. a robotporszívó meg megint kb. az egy tizedét használja egy rendesének, szóval összességében elég kedvezően kijön minden, talán olcsóbban is, mint hagyományosan.

2014. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

felmosás: heti 1x, általában péntek vagy csütörtök

porszívózás: 2 naponta jár körbe a robot

udvar söprése: heti 1x ezt is, változó mikor, amikor kedv van. De igazából különösebben csak ősszel, amúgy nem nagyon van mit gereblyézni ugye.

wc-kád-csap: minden nap letöröljük használat után gyorsan, egyébként heti 1-2x tisztítószerrel, szóval mindig nagyon szép, csillog :)

sütő: havi 1x, mivel szinte zsiradékmentesen sütünk, nem igazán található benne odaégett ételnyom. A főzőlapot minden használat után.

pultok: minden használat után le van törölve

mosás: heti 1x mosok 2 adagot egymás után

mosogatás: gép csinálja, heti 2x

ágyneműhuzat cseréje: attól függ mikor... ha 40 fok van nyáron hetente is lecserélem, mert beleizzadunk. Egyébként 2-3 hét.


"Melyik nap milyet mostok?"??? Szerintem ember nem mos naponta a földön... egyszer mosok 40, és egyszer 60 fokosat a héten. Havi 1x össszegyűlik annyi, hogy világos mosást is indítunk külön.

2014. szept. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!