Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Dohos büdös törölközőkkel mit...

Dohos büdös törölközőkkel mit tegyek?

Figyelt kérdés

Drága mosóport, és öblítőt használok, a lakásunk, tiszta, száraz, szellőztetett, nem penészes, a törölközőket használat után szárítóra teszem mégis borzasztó büdösek.Néha még a mosás után is azt a dohos áporodott szagot érzem rajtuk, semmi friss, öblítő illat.Bevallom néha mosom csak 60 fokon, legtöbbször csak 40 fokon és bizony elég gyakran gyors programon.EZ lehet a baj?

Valakinek valami házi praktikája van? Ecet? SZódabikarbóna? De mennyi? Hogyan?


2014. jan. 30. 17:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mindig 90 fokon mosom a törülközőket. A színét nem ereszti egyik sem, nyilván a gyártók is tudják, hogy nem szokás finomkodni velük.
2014. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az egész mosás a gond! Törülközőt, 40-60 fokon és leglább más félórás programon mossad! Másik. Épp azért büdösödik be, mert a radiátoron szárítod, párolog a víz, párás lesz a levegő, így megint büdös lesz! Mi nekünk is voltak ilyen alkalmak, amikor büdösödtek a ruhák, meg a lakás, de főleg télen. Vettünk egy szárítógépet. Az egy áldás! Ajánlom nektek is! 4 kg ruhát szárítunk vele, 1-1.5 óra alatt megvan szekrényszáraz+ programon. És elárulom, hogy egy 1100-es centrifuga után 4 kg törülközőből 3 liter víz jön ki. Ugyanennyi farmerból pedig 3.5 liter! Na most ez mind a lakásban kezd el párologni, és büdösödik, akármennyire is szellőztettek!
2014. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi..igen a szárítógép erősen tervben volt, de végül is nem vettünk..1400 fordulatos mosógép lett, na nem helyette, hanem mert a régit le kellett cserélni.nagyon hamar száradnak a ruhák, de tudom hogy még így is a légtérbe köt ki a sok víz..ezért is szellőztetünk sokat.

Na most a törölközőkkel ezt műveltem: egy éjszakát ecetes vízben áztattam, másnap 60 fokon kimostam, aztán kiterítettem egész napra a levegőre, ott még tán meg is fagyott..behoztam és bent nagyon hamar készre száradt.isteni friss illata lett és csuda puha, amit az ecetnek tudok be..szerintem.

Kicsit azért mára kezd visszajönni a szaga, úgyhogy ezt még meg fogom ismételni, és mostmár tényleg beteszem 95 fokra( az enyém ennyit tud, 90-et nem.)

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!

2014. febr. 2. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!