Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Dohos büdös törölközőkkel mit...

Dohos büdös törölközőkkel mit tegyek?

Figyelt kérdés

Drága mosóport, és öblítőt használok, a lakásunk, tiszta, száraz, szellőztetett, nem penészes, a törölközőket használat után szárítóra teszem mégis borzasztó büdösek.Néha még a mosás után is azt a dohos áporodott szagot érzem rajtuk, semmi friss, öblítő illat.Bevallom néha mosom csak 60 fokon, legtöbbször csak 40 fokon és bizony elég gyakran gyors programon.EZ lehet a baj?

Valakinek valami házi praktikája van? Ecet? SZódabikarbóna? De mennyi? Hogyan?


2014. jan. 30. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindig 60 fokon mosom a törölközőket. Nem használok semmi különöset, mosópor, öblítő. Öblítőt mindig a maximumig rakom. A szárítón időnként megforgatom őket. Csak a törölköző lesz ilyen? Más ruha nem?

Ha többi ruha nem lesz olyan, akkor a szárításnál lehet a gond. Lehet, hogy túl sűrűn vannak és összeérnek.

2014. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen csak a törölközők.Nyáron kint szárítom őket, de ha mondjuk egy este nem viszem ki fürdés után már másnap megint büdös.Ilyenkor télen pedig a radiátoron szárítom, gyakran forgatva, hogy minél hamarabb megszáradjanak, de másnapra megint csak azt érzem hogy büdös..elkeserítő.
2014. jan. 30. 18:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy rejtély :)

Talán túl párás a fürdő és nem tudnak ott rendesen megszáradni? Mindenki kiteríti fürdés után a családban, nem hagyják vizesen?

2014. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Lecserélném őket a helyedben.
2014. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rejtély :) Szellőztetek, szárítgatom...de olyan mintha valami beleette volna magát. :( Ma este beáztatom ecetes vízbe, kidobni még sajnálom őket.
2014. jan. 30. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy jobb lenne tényleg lecserélni. Lehet, hogy egyszer bebüdösödött és nem jött ki belőle valamiért. Azért szerintem próbáld meg magasabb hőfokon mosni. 60 minimum. De ha bírják, akkor 90, annak ki kell hoznia belőle mindent :)
2014. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Vegyél máshonnan törölközőt, mert lehet hogy rossz az anyaga.
2014. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Ma este beáztatom ecetes vízbe és akkor adok nekik 90 fokot, és még meg is fenyegetem őket hogy ki lesznek dobva...komolyan elgondolkodtam ezen is, de nyaralás előtt vettem vagy 6 db, akkor selejteztem le a régebbieket...most tényleg nem akarom kidobni.Az viszont lehet hogy nem a legjobb minőségűek. :/
2014. jan. 30. 18:54
 9/13 anonim válasza:
Nem kell kidobni, felmosónak még feltudod őket használni. Vagy a havas csizmák alá, hogy feligya róluk a vizet.
2014. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha fehérek, mosd ki 90 fokon úgy, h tegyél a mosószer mellé kis domestost v vmi hasonlót egy fél dl-t kb. Egyébként valaki jól írta, anyagfüggő is.
2014. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!