Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan válogatjátok szét a...

Hogyan válogatjátok szét a ruhákat mosáshoz? Lent folytatva!

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ha pl pirosakat mosok akkor egybe szabad rakni ruhát,zoknit,bugyit,konyharuhát,stb?
2009. nov. 6. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én törülközöt külön mosom,abbol mindig összegyülik egy gépnyi.Àgynemüt szintén,mert abbol is 3 helyiségböl kell összeszednem.

Felsöket,nadràgokat egyne mosom a melltartokkal,szinre külön szedve,persze eddig semmi bajuk nem lett.Fehéreket egyértelmüen külön,ha atléta van fehér,és alsonemü,akkor azokat egybe.

2009. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Én csak színek szerint válogatok: fehér és színes mosás, a ruhafajtákat külön nem. A színesből hamarabb összegyűlik, így néha van világos- és sötét-színes mosás. Mivel én egyszerre csak egy nagyobb dolgot tudok szárítani, ezért az ágyneműket is elosztom a fehérmosásba. Csak a nagyon koszos munkásruhákat szoktam külön magas hőmérsékleten kimosni, mert azon lehet olaj, cement stb. szennyeződés (építkezünk).
2009. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen fehér és színes külön. Én még külön szedem a konyharuhákat, mert azokat előtt beáztatom Cloroxos vízbe, aztán 90 fokon mosom. Az ágyneműt és a törölközőt együtt mosom. Ja és még vannak a kényes cuccok, gyapjú pulcsik, fehérneműk őket egybe 30 fokon.
2009. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De baj ha a bugyikat zoknikat és pl konyharuhát is egybe mosok?
2009. nov. 6. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

hát a bugyit én biztos nem mosnám egybe...

a konyharuhát én mindig 90 fokon

gondolj bele, abba a sok baktériumba... és lehet az a mosási fok amiben mosod, hacsak nem mindent 90 fokon nem öli meg őket, csak rákerülnek a többire aztán a bőrödre és esetleg még mélyebbre

van egy barátnőm, aki még a bugyikat és a melltartókat is külön mossa a zokniktól, mert tudja, hogy a vele együtt élő férfiaknak a lába hajlamos a gombásodásra. ezt szerintem nem kell részletezni, hogy miért...

2009. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Én törölközőt és konyharuhát szoktam egybe mosni,soha semmi mással 90 fokon!
2009. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bugyit konyharuhával inkább ne, az elég gáz.

Én színek szerint válogatok, mosok nadrágot bugyival és zoknival simán, de csak szín szerint.

Ugye vannak a fehérek és a nagyon világos darabok, pl. rózsaszín pizsama.

Vannak a színesek és a sötétek.

A törölközők nálam is külön mosódnak 60 fokon fehérítővel és mosószerrel, mindig összejön egy teljes adag belőle, vannak színes törölközők azokat sem mosom össze a világos törölközőkkel, azokhoz nem rakok fehérítőt.

Az ágyneműket külön mosom 40 fokon, ha színben a lepedő is olyan akkor hozzáteszem, de egy fehér lepedőt nem mosok össze a kék ágyhuzattal. Ilyenkor megy a lepedő a fehér mosásba.

A konyharuhákat szigorúan elkülönítve magukba, fehérítővel, mosóporral és öblítőszer nélkül 60 fokon.

2009. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!