Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan válogatjátok a mosnivalót?

Hogyan válogatjátok a mosnivalót?

Figyelt kérdés
én a színük szerint,nekünk sok a fekete ruhánk,de az anyaguk szerint is kell?és amúgy nem sok ruhánk van,de nem is akarom félig üresen beindítani a mosást,mert sajnálom a vizet,meg nagyon hosszú lenne,mire mindent kimosok..már sok mindent sikerült megfestenem,azt hittem nem fog,és mégis fogott,azt sem tudom hogy kell megnézni,melyik fog és melyik nem,most akkor anyag szerint kell válogatni,vagy szín szerint,mert ha mindkettő szerint kéne,akkor az összes ruhát három darabjával kéne kimosnom..Ti hogy csináljátok,és spórolni szeretnék mindenképpen!köszi! 24/L
2010. márc. 9. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csak szín szerint.Azt sem nagyon túlparázva.Sötétek-fehérek,vagyis világosak.Ez a 2 kategóriám van.Persze az ágyneműk,függönyök,plédek,törölközők külön mennek,de azok nem állandóan vannak mosásban.Ha nem sok a világos,akkor a színben hozzá illő törölközőket azért beleteszem.
2010. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én egy világosabb színű narancsos szőnyeget együtt mostam egy köntössel,meg egy pár törölközővel,és képzeld,minden barackszínű lett..vajon attól is függ,hogy hány fokon mosom,mert multkor ez a szőnyeg nem fogott,vagyis akkor nem láttam,hogy bármi is történt volna,mert a többi rongyal mostam,ami szintén olyan színű volt,csak nem 95 fokon,hanem 601 fokon..lehet,hogy ha melegebb a víz,akkor ereszti a színt valami?
2010. márc. 9. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy én válogatom a ruhákat:

- fehér zokni, törülköző

- fehér

- fekete

- szürke, színes

- gyapjú

- rongyok, konyharuhák

Ezeken belül is a mosás hőfoka változó.


Lehet hülyén hangzik, de én nem szeretem pl egy fekete nadrágomat berakni egy szürke zoknival a gépbe, mert akkor a nadrágon látszódnak a zokniról a szöszök.

Ezen én nem tudok spórolni, de nem is akarnék pont ezen. Ha egy gyapjúpulcsit kell kimosni, akkor elindítom a gépet egy pulcsival és kész.

2010. márc. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi öten vagyunk, úgyhogy van miből "válogatni"

Szín szerint és anyag szerint is külön válogatom.

Amiket csak egyfajtákat teszek be a gépbe: Farmerek, munkás ruhák, törölközők, ágynemű (ez csak kétszerre megy be), lepedők. A konyharuhákat mindig külön mosom, akkor is, ha csak fél gépnyi van, mert azt más mosószerrel mosom, és öblítőt sem adok hozzá.

Sötétkék és fekete "finom" ruhák (kötött holmik, vékony anyagú felsők, harisnyák) ezeket fekete mosószerrel mosom, és a mosáshoz adok egy kis ecetet, hogy élénkítse és fixálja a színeket (ruhafestéskor is ecetet használunk szín fixálásra)

Többi sötétkék és fekete (zoknik, melegítők, otthoni pólók, ilyesmik)

Világos ruhák (világoskék, drapp, krémszínű, rózsaszín)

Zöldek külön (ezekből van ami engedi a színét, ezért nem lehet mással összerakni)

Pirosak (ebből ritkábban gyűlik össze egy mosásra való, de ezek is fognak)

A zöldek és a pirosak mosóvizébe is teszek ecetet.

Fehérek: fehérneműk, pólók.

Nyáron ki szoktam mosni a függönyöket, plédeket, kis szőnyegeket, ezeket is mind külön, van, hogy nem is fér be egyszerre.

De nállunk legalább heti 5-6 nap van mosás, úgyhogy mindig összejön egy gépre való a következő mosásig.

Azt, hogy ereszti-e valami a színét, úgy tudod megnézni, hogy egy lavor melegvízbe teszed egymagában a ruhát. Ha megnyomkodod a vízben, rögtön látod, hogy jön-e belőle a szín. Sok ruha van, ami az első mosáskor engedi a színét, utánna már nem.

Állítólag a színfogó kendő használ a véletlen összemosások ellen, én még nem próbáltam.

De szerintem ki fogod tapasztalni, hogy nektek melyik a legjobb mószer a mosásra.

2010. márc. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én nem nagyon válogatom ki őket. Általában külön mosom a törölközőket, ágynemű, otthoni ruha , munkásruha, egyéb. Nem szoktam szín szerint válogatni, ugyanis egyik sem engedi a színét.
2010. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
világos, sötét, kötött pulcsik, szönyeget külön!
2010. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mindent 30 fokon mosok

a pirosat nem teszem a többihez egyedül,de van regtege piros holmim,azokat külön szoktam,max teszek be mellé szürkét,feketét,sötétet

magasabb höfokon nem mosok,igy is tiszta,nem koszolok össze nagyon semmit,párom se,gyerek meg nincs

zoknit meg beáztatom,vagy kidobom inkább:D

22/L

2010. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Fehérek, feketék, világosak, sötétek, babaruhák, törölközők + konyharuhák, ha "nagymosás" van, akkor külön a függönyöket, külön az előszoba szőnyegeket.
2010. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pirosas-narancsos-feketék-kék, ezek általában mind eresztik a színüket. Akármi ÚJ ruha van, azt enyhe mosószeres kézmeleg vízben tesztelem, nem írják bele, hogy festett-e. De lehet gyanítani, hogy a pamut anygaában színes, tehát nem festett. Ellenben a műszálasak, ott sok fesett cucc van.

A hasonló színűeket mosom egyszerre. Ha kevésnek találom, akkor csak olyat teszek hozzá, amiről biztosan tudom hogy nem fog.

Külön mosom term.-en a fehéreket, feketéket, színeseket, gyerekruhák,ágyneműk, törcsik.Anyag szerint nem válogatom.Mindent 40 fokon mosok, régebben 60-on mostam sokat, de az nem tesz jót az anyagnak.

2010. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyag szerint max annyira válogatok, hogy ami kötött, max 30 fokra teszem be. Bár általában mindent harminc fokon mosok, legfeljebb az ilyeneket, hogy alsóneműk, előtte előkezelem, vagy azokat azért magasabb hőfokra teszem...

A három kategóriám amúgy a ruházat/ágynemű+törölközők/fehér cuccok...

Néha hajlamos vagyok nem törődni azzal, hogy a sötéteket ill. a világosokat külön mossam, de a fehéret mindenképp külön kezelem... (mondjuk nincs is sok fehér cuccom, szóval élmény összevárni...:))

2010. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!