Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Heti szinten ki mennyit...

Heti szinten ki mennyit takarít, főz?

Figyelt kérdés

Én általában kedden szoktam főzni levest meg másodikat, azzal elvagyunk csütörtökig és akkor 2 napra van meleg ebéd, meg párom kedden meleget vacsorázik. Pénteken max összeütök valami egyszerűt, vagy lefagyasztott kaját, szombaton pedig újra főzök levest, meg másodikat. (ez pedig szombat-vasárnap-hétfőre elég) Ha valami hamar elfogy, akkor valami tésztát csinálok, vagy valami egyszerűbbet ami max 30 perc alatt megvan. A keddi főzős kb 2 órát elvesz mindenestül, a szombati meg 3-at biztosan. (ekkor még süteményt is csinálok)

Takarítani is heti 2x szoktam, általában szerdán meg szombaton. (szombaton csak felseprek, felmosok, vagy berakok 1-2 adagot mosni, vasalok) Szombaton port is törölök, szintén felmosok stb.

Úgy gonolom, hogy a takarítás nem elég, lehet hogy 2 naponta sem ártana felmosni? Olyan hamar koszos lesz padló. De mire az egész házat felmosom, felsöpröm, rámegy 40 perc, és nem szeretnék munka után itthon egyből ezzel kezdeni fél 6kor, utána meg a napi szintű mosogatás is vagy 10-15 perc.

Szerintetek hogy érdemes "beosztani" a házimunkát??



2013. febr. 27. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szinte sose főzök, eszünk a munkahelyünkön, kimegyünk vacsizni, rendelünk. max heti egyszer főzök.

Takarítani szintén heti egyszer, nálunk egyáltalán nem lesz koszos, nem járunk bent cipővel, zoknit minden nap cserélünk, nincs mitől olyan koszös legyen.

2013. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egyik nap levest, másik nap második félét főzök. Így szinte mindig van két fogás vacsorára. Este elmosogatok, majd mikor már tudom, hogy nem megyek a konyha felé, akkor domesztoszos vízben felmosok söprés után. Kétnaponta porszívózok, hétvégén port is törlök. Mosni is hétvégén szoktam, illetve ágyneműhúzás, parketta felmosás.
2013. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Főzni minden nap főzök,kivéve ha előző nap nagy adagot csináltam,akkor azt esszük.

Takarítani heti kétszer szoktam nagyobbat (elosztva a házat,egyik alkalommal az egyik fele,másik alkalommal a másik fele),egyébként pedig minden nap ilyen alap dolgokat,mosogatás,ha kell mosás,felmosás,söprés,stb.

Kb. ennyi.

2013. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majdnem minden nap főzők vagy sütök. A párom diétázik és este amikor hazajön akkor frissen készített csirkét és zöldség köretet szeret enni. Így délutánonként főzök sütök, este eszünk, mosogatok és már készítem is az ebédjét a munkahelyére másnapra.

Het 2x porszívózok, kb. 3-4 naponta mosok, 2 hetente vagy szükség szerint vasalok. Portörlés és egyéb pipere az ahogy kedvem van éppen! ;)

2013. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

"Olyan hamar koszos lesz padló. "

Mitől?


Mosogatás: nem akarsz mosogatógépet venni? Vagy eldobható edényeket, evőeszközöket?

2013. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én otthonról dolgozom, ezért majdnem mindennap főzök, kivéve amikor dupla adagot főzök pörköltből, bográcsgulyásból, gombapörköltből.

Takarítani hetente egyszer szoktam, de előfordul, hogy ritkábban.

2013. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: mosni akkor szoktam, amikor összegyűlik egy töltetnyi ruha, általában heti 2-szer. Mosogatógépem nincs (nem is akarok), minden étkezés után elmosogatok.
2013. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-3x főzök egy héten, ebből legalább az egyik hétvége, amikor az egész család otthon van, együtt van, ráér. A takarítás adja magát: ha már nagy kosz van, felporszívózok, felsöprök az előszobában, konyhában, vagy ahol szükséges. Felmosni, kádat pucolni stb. heti egynél többször teljes képtelenség.
2013. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!