Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vettem egy varrógépet, hogyan...

Vettem egy varrógépet, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Teljesen amatőr vagyok, de szeretnék megtanulni varrni. Hol kezdjem? Tanácsok, praktikák? Előre is köszi.

2012. dec. 18. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Kezdetnek tépd szét otthon az összes ruhát.
2012. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Olvasd el a használati utasítást. Kérj meg egy ismerősöd, hogy mutassa meg, hogy milyen praktikák vannak, mert szerintem ezt csak élőben lehet elsajátítani. Neten olvass varrással kapcsolatos oldalakat.
2012. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Kezet foghatunk:) Én egy éve vettem magamnak gépet, mert érdekel a varrás(pedig sosem varrtam előtte csak kézzel), meg van egy 4,5éves lányom és baromi drágák a gyerekruhák:) Úgy gondoltam ha már addig eljutok, hogy néhány pólót és kisnadrágot meg tudok varrni, akkor is megéri. Szóval én a Lidlben vettem Silvercrest varrógépet, elég sok programot tud. Kicsomagoltam és nekiestem a használati útmutatónak. Nagyon fontos, hogy a cérnabefűzést jól megtanuld, gyakorolni kell néhányszor és először kínainak fog tűnni de ha ráérzel menni fog nyugi. Miután ez megvolt, én elkezdtem kipróbálgatni az összes programot a gépen: egyenes és cikkcakk öltések, ikertűvel varrás stb. Ezután elkezdtem gyakorolni hogyan kell egyenesen varrni. Na ez nagyon egyszerűnek tűnik, pedig nem is az:) Ez még ma is gyakorlás alatt van, főleg az megy még nehezen, hogy vékony szélet hagyva varrjak egyenesen, de hiszem hogy belejövök csak sajnos kevesebb időm van rá, mint szeretném. Néhány alkalom után addig jutottam el, hogy ma már géppel gyorsan felvarrom a nadrágok szárát, és varrtam már a gyerkőcnek oviba párna+takaró szettet is, ami egész jól sikerült. Ami számomra nehezebbnek tűnik, az a szabás elsajátítása, de egyszer majdcsak menni fog az is. Sok sikert.
2012. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Javaslok egy tanfolyamot! Egy használt vassógépet kaptam, és tovább is kellett ajándékoznom, mert nem tudtam használni....
2012. dec. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes online varrótanfolyamok:

[link] és [link]

Sok netes oldal van, ahol varrással foglalkoznak, sok blogon is találsz hasznos ötleteket, mintákat.

Eleinte elég csak az alapprogramokat kipróbálnod (egyenes varrás, cikk-cakk), ha már ezek mennek, akkor kezd el kipróbálni a speciális programokat is.

Először egyszerű darabokat próbálj varrni, gyakorolj olyan anyagokon, amiket el is dobhatsz. Kezdetként ne válassz kötött, sztreccs, selyem anyagokat.

Figyelj arra, hogy megfelelő méretű tűt használj az anyagokhoz; jól legyen beállítva a szálfeszesség alul is, felül is.

A szabás más szakma, mint a varrás. Nem minden varrónő tud jól szabni. Érdemesebb szabásminta alapján dolgoznod: rengeteg ingyenes szabásminta van a neten is, de újságokban is találsz jó szabásmintákat. Az újságban lévő szabásmintáknak megvan az az előnye is, hogy bejelölök rajtuk a szálirányt, megadják az anyag szükségletet, sőt van amikor a felfektetést is lerajzolják.

Szabáskor ne felejts el varrásráhagyást hagyni.

Sok esetben célszerűbb varrás előtt összefércelni a részeket (főleg amíg kezdő vagy)

2012. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vedd meg Cser Ferencné Szabás-varrás könyvét, abban nagyon jól le van írva minden.
2012. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Dugd be a konnektorba! :-)
2012. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél bele cérnát is mert anélkül nem megy a varrás és próbálgasd.
2012. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bereczk Jénos ***** válasza:
Minden kezdet könnyű, elmész, veszel egy varrógépet, lehetőleg sok programmal, mert hátha a szomszéd megkérdezi! Ezután jegyezd meg, hova raktad el a gépet, van aki 20 év múlva veszi elő, mondván a varrónő hamarabb végez a varrással!!! Ma millió olyan gép kapható, ami még használva sem volt, ezeket érdemes megvenni, némelyik nem szép, csak egyenesen vagy cikk-cakkban varr, de ezzel már sok minden megoldható, aztán ha profi leszel vehetsz bármilyen bonyolultat!!!!!!
2023. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!