Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meg lehet tanulni varrni úgy,...

Meg lehet tanulni varrni úgy, hogy veszek egy varrógépet és egy oktató DVD-t?

Figyelt kérdés

Jelenleg semmilyen kapcsolatom nincs a varrással, varrógépet közelről gyerekkoromban láttam utoljára :-S

Felmerült bennem, milyen jó hobbi lenne készíteni ezt-azt.


Nem feltétlen komoly ruhákat varrnék, csak mondjuk szatyrot, táskát, bábokat, stb.


2012. okt. 31. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Cser Ágnes: Szabás- varrás könyvét vedd meg. Abból az alapoktól kezdve megtanulhatod a szabás- varrást is. Minden műveletet érthetően, alaposan leír.
2012. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Én a dédi Zinger varrógépét örököltem meg, és nem volt DVD-m

Ruhákat nem készítek, de nadrágot, szoknyát felvarrok, függönyt terítőt beszegek, farmerből készítettem válltáskát.

Ha akarod, megtanulod. Ennyi az egész.

Modern varrógépekkel ennél sokkal többet tudsz csinálni.

2012. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató sorokat! :-)
2012. nov. 1. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet, nem olyan ördöngősség. Ajánlom, hogy mielőtt varrni kezdesz ismerkedj meg a gépeddel. Mi általánosban úgy gyakoroltunk, hogy elő vettünk egy papírt, tollal kacskaringókat rajzoltunk rá és cérna nélkül követi kellett a vonalakat. Megcsinálod kétszer és máris érzed a gépet. Ezután lehet egy rongyon is gyakorolni, mert minden anyag másként viselkedik. A fércelésnek is nézz utána. Sok sikert!
2012. nov. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 2. 08:14
 6/6 Bereczk Jénos ***** válasza:

Ma már nem csoda, varrógépet milliót lehet kapni, persze ez is egy szakma, hogy, hogyan kell vele dolgozni, az egy kicsit titok, hisz a varrógép szerelő az a másik szakma, aki beállítja, karbantartja, stb.

Én 6-7 éves koromban adtam tanácsot mikor varrni jöttek az ismerősök és anyám nem volt otthon, persze egy GRITZNER gép, akkor egy csúcs volt!!

Aztán találtam az anyósomnál egy ősi hajós gépet, amit rendbe raktam és a munkaruhákat foltoztam vele! Aztán jöttek a "modern gépek", tele különböző programokkal. Anyósomnak egy naumannja volt, sok programmal! Megkérdeztem hányszor használta? Talán kétszer, már nem működik! Megjavíthatom? Te

értesz hozzá? Két hiba lehet, vagy nem forog, vagy nem hurkol!! Persze

kiállítva sosem gondozták, ez az oka sok gépnek! Nemrég vettem egy neckermann-t, néhány csavar volt beszakadva, ezeket kicseréltem, (nem volt

olcsó, de még a feleségemet is elbűvölte, halk és precíz, persze csak cikk-cak-ban és egyenesen varr!!!!! De egy amatőrnek van-e másra szüksége?

Aligha!!!!

Persze eladó, mert vettem egy naumannt (igaz arra sincs szükségem, de játszani jó!) Elektromos hiba, a pedálban minden szétrohadt, a motor

kifogástalan!!!! Mit lehet kezdeni vele, venni egy újat? Nem egy sokkal egyszerűbb mód van, vizet öntöttem egy flakonba, és úgy szakítom meg a nullát, hogy két szondát engedek a vízbe, hogy nekem kedves fordulattal varrjon a gép!!! Tudom nem szakszerű, csak a búcsúban, ahol a körhinta így működik!!!!!!!

Arra a pár öltésre, amire szükség van elég, hisz a nagyobb munka a varrónőhöz kerül!!!!!!!

2023. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!