Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lehet kissé ammónia...

Mitől lehet kissé ammónia szaga a ruháknak mosás után?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom szeptember óta,nem saját a mosógép,de már itt van egy ideje. Mi lehet benne,amitől ilyen ammónia szerű szaguk lesz a mosott ruháknak? Kb olyan szaga van,mint néhol a fodrásznál,vagy mint egyik-másik kutyasampon...persze mellette öblítőillata is van,csak társul hozzá ez a szag...mire megszárad a ruha,már nem lehet érezni. Valami ötlet,hogy mi lehet ez?

(természetesen normálisan, mosószerrel és öblítővel mosok,ezeknek normális illatuk van)


2012. febr. 18. 17:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én sok színes ruhát is 60-on mosok. :) A farmerek bírják, sok felső is, de csak ha tiszta pamut, és egyszerűbb anyagból van. Ha kicsit selymesebb, olyan igényesebb kidolgozású, de ennek ellenére tiszta pamut, azt már nem szoktam 60 fokra betenni, a bársonynadrágokat sem, hiába pamut. Itt értek már kellemetlen meglepetések.

Ezeket mind 50 fokon, szerencsére van a gépen ilyen hőfokú program is. Bugyik, zoknik természetesen csakis kizárólag 60-on mennek.

A finom anyagból készült pulcsikat, kényesebb darabokat csak kézzel mosom, a melltartókat is. Egy-két olyan pulcsi van, ami mehet be a gépbe 50 fokra. Ezek ilyen sportos, belül bélelt, cipzáros polárszerű pulcsik.

Egyedül a nagyarányban műszálas nadrágokat (ezek főleg nyári darabok, illetve munkahelyi kötelező fekete gatya), és a dzsekimet mosom 40 fokon, pedig ez utóbbi is tiszta pamut, de itt nem merem megkockáztatni az 50-et, olyan szép, sajnálnám, ha tönkremenne.

Én a 30-at nem is használom egyáltalán.

2012. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Törölköző, ágynemű is csak 60 fokon megy.
2012. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 tetris ***** válasza:
A fehéreket én is mindig 60 fokon mosom. A szineseket 40-en.
2012. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Csinald az ecetes mosast.


Egyebkent meg valoszinu hogy a kisgyerekes csalad pamutpelenkat hasznalt es amiatt hugyszagu a mosogep...

Sot visszagondolva nekunk volt ilyen az ismerettsegi korunkben...

2012. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hatásos volt az ecetes átmosás?
2012. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,hogy segítettetek nekem,egyelőre úgy tűnik,minden oké (leszámítva az ecetszagot,az meg majd elmúlik) az ecetes mosás használt:)
2012. febr. 25. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!