Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér törölközőket szeretnék...

Fehér törölközőket szeretnék mosni?

Figyelt kérdés
Vettem hagyományos háztartási hypo-t. Ezzel szeretném a törölközőket kimosni. A törölközőn fel van tüntetve hogy szabad klorral fehéríteni. Azt tervezen hogy 60 fokon mosom őket. A mosógépemen nincs fehérítő adagoló így nem tudom hogy hova kell tenni a hypo-t.Hova tegyem? Áztatni pedig nem szeretném mosás előtt őket lavorba. Ha az előmosáshoz teszem akkor lesz baja a gépemnek? Mennyi hypo kell egy mosáshoz. Hogy mossam ki a törölközőket? Ti hogy mosnátok a helyembe? Ti hogy szoktátok? A törölközők hogy viselik?

2012. febr. 4. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Én sima mosóporral mosnám 60 fokon. A hypotól épp hogy besárgulhat.
2012. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Előmosás adagolójába teheted, de szerintem is sárgulhat és durvább lesz a tapintása is.
2012. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én simán a dobba öntöm.
2012. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Miért kell a hypo?

A törcsiket eleve mindig 60 fokon kell mosni. (Bocs, ha te ezt tudod, csak hangsúlyozottnak éreztem.)

2012. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az előző mosógépemen volt klór rekesz. Cloroxot hasnnáltam és nem sárgult be. Most hagyományos hypo-t vettem,mert olcsóbb és ugyan az, mint a clorox. Csak nem tudom hogy ebből mennyi kell a mosáshoz. A cloroxra ráírták hogy mosógép: 100 ml. Viszont erre csak áztatás van ráírva mosógépben való használat nem. áztatni nem akarok. A mostanai gépen nincs cl rekesz.
2012. febr. 4. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd az előmosó rekeszbe, és előmosással mosd ki a törölközőket. Nem fognak besárgulni :)

Fél deci elég lesz egy dobnyi törölközőhöz.

2012. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ti hogy szoktátok?"

Beteszem a mosógépbe, és kimosom. Jelenleg folyékony mosószert használok, de mosópor + fehérítő keveréke is teljesen jó. Hypó eszembe sem jutna. A mosószer minősége a lényeges.

2012. febr. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7%
50 fokon szoktam mosni sima folyékony mosószerrel. Minek a hypo? Kórházat tartasz fenn?
2012. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!