Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lehet kissé ammónia...

Mitől lehet kissé ammónia szaga a ruháknak mosás után?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom szeptember óta,nem saját a mosógép,de már itt van egy ideje. Mi lehet benne,amitől ilyen ammónia szerű szaguk lesz a mosott ruháknak? Kb olyan szaga van,mint néhol a fodrásznál,vagy mint egyik-másik kutyasampon...persze mellette öblítőillata is van,csak társul hozzá ez a szag...mire megszárad a ruha,már nem lehet érezni. Valami ötlet,hogy mi lehet ez?

(természetesen normálisan, mosószerrel és öblítővel mosok,ezeknek normális illatuk van)


2012. febr. 18. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

60 fokon mosod a cuccokat? Mert szerintem simán a felgyülemlett baktériumok okozzák.

Amúgy nekem is volt ilyen, mikor albiban laktam, és a nyanya nem engedte használni csak a 30 fokos programot.

A nadrágjaimnak lett egy idő után pisiszaga.

Nem csinálok be, csak előfordul egy nővel is, hogy nincs a nyilvános wc-ben papír, és zsepi sincs nála, és akkor pár csepp a bugyiban landol, na meg a nadrág is "megérzi" az ilyen akciókat. Felszívja a felesleget.

2012. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60 fokos mosásnál + jó mosószerrel ilyen nem fordulhat elő.
2012. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 tetris ***** válasza:
Csináltass a géppel egy tisztítómosást, forró vízzel, ecettel. Baktériumok szaporodtak el a belsejében, amitől akár meg is betegedhetsz. A gép ajtaját pedig nyitva kell hagyni, hogy ki tudjon szellőzni.
2012. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Persze egy nő az ilyet kivédheti, ha használ tisztasági betétet. Hiszen nem is minden nadrágot lehet 60 fokon mosni. Bár a bugyikat, alsónadrágokat lehet.

Ha meg fiú vagy, kérdező, vagy netán a párod a "vétkes" az ügyben, használjon pisilés után wc-papírt.

2012. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Persze jó ötlet a gép fertőtlenítése, de hozzá kell tegyem a nyanya ruhái nem árasztottak ammóniaszagot, csak az enyémek. Pedig ő is csak 30 fokon mosott tudtommal.

Na de, ő egyáltalán nem használta a BKV-t, kocsival hurcolászták ide-oda a rokonok, tehát nem is lett szennyezett a ruhája, nem kényszerült nyilvános wc-használatára sem, ahol ne lett volna papír.

2012. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
21 éves nőből vagyok,a 24éves párommal használjuk a mosógépet,egyetemisták vagyunk,így semmi olyat nem csinálunk,amitől nagyon szennyeződött lenne a ruhánk,vagy egyéb hasonló,de annyit mondott a főbérlő,hogy előttünk egy elég hanyag és megbízhatatlan kisgyerekes pár lakott itt...fogalmam sincs hogy ők mit csinálhattak a mosógépben..egyébként 30fokon mosunk,normálisan ez szerepel a használati utasításban...holnap csinálunk egy ecetes mosást,kíváncsi vagyok,hogy változik-e..
2012. febr. 18. 21:15
 7/16 A kérdező kommentje:
hozzáteszem,elég sokszor vagyok beteg,mert nagyon gyenge az immunrendszerem,így kínosan ügyelek a higiéniára és a tisztaságra,így még csak ez sem lehet gond...
2012. febr. 18. 21:19
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát jó, én remélem, hogy megoldódik a gond, és elég lesz egy ecetes öblítés, de azért azt hozzátenném, hogy 30 fokon nem igazán beszélhetünk higiéniáról. Az hideg víz, még csak langyosnak sem számít. Hiába a hiper-szuper mosószerek, a tisztasághoz meleg víz is kell. Csak min. 60 fokon pusztulnak el a gombák, ill. sok baktérium is.
2012. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 gomzoli ***** válasza:
önmagában az ecet nem fogja kifertőtleníteni a gépet, mivel a beszívott nagy mennyiségű víz jócskán felhígítja. Az ecet+ 90 fokos főzőprogram, persze ruhák nélkül, na az megteszi a hatását. De akkor az eceten kívül más vegyszert ne tegyetek bele, mert esetleg semlegesíthetik egymást, pláne ha lúgos az a vegyszer (pl. hypo vagy domestos). Ecetből 2 liter 20%-os elegendő.
2012. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
67%
30 fokon? Az kevés, hideg az! Én fehéreket 60°-on, színest 40°-on mosok, nincs ilyen problémám.
2012. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!