Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki ecetet hasznal öblitö...

Aki ecetet hasznal öblitö helyett, mennyit önt a mosogep öblitötartalyaba? Minden ruhahoz hasznalhato? Miota csinalja igy, aki ecettel öblit?

Figyelt kérdés
Ketelyeim merültek fel, nem teszi-e tönkre a mosogepet, nem mar-e ki valamit, ezert kerdezem, miota.
2012. jan. 12. 16:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fölösleges felönteni. Az a fél deci víz semmit sem számít az öblítővízhez képest.

Én a 13 éves lányom születése óta használok ecetet. A gépnek nem ártott (Wirlpool). Sőt időnként 1 liter ecettel tisztító mosást is végeztem (1-2 évente). Szerelő egyszer látta a gépet (más ok miatt). Azt mondta, az ecet nem árt neki, és hogy ritkán lát ilyen tiszta gépet. Valamennyi vízkő volt ugyan a fűtőszálon a korábbi használat miatt, amikor még Calgon és Csillag vízlágyítót meg öblítőt használtam. Tehát a régi vízkövet nem oldotta le, de új nem rakódott rá. Láttam olyan mosógépnek a dobját, amelyben semmilyen vízlágyítót nem használtak, az teljesen megszürkült a lerakódástól. A miénk csillogó fényes. A szerelő nem javasolta a por alakú vízlágyítókat, mert nem oldódik fel teljesen, lerakódik, meghibásodást okoz.

2012. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszodat!

Amit lattal, a mosogep dobja belülröl nezett ki igy? Tehat szetszereles nelkül is lathato volt a vizkölerakodas?? A Calgon nem hiszem, hogy vizlerakodasos elszinezödest okoz, mert a mosogep dobja nalunk is teljesen ujszerü allapotunak nez ki, tehat fenyes. (Kb. 5-6 eves a mosogepem.)

Egy mosashoz Te is fel deci esetet teszel bele, mint aki elötted irta?

2012. aug. 20. 19:52
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Igen, én is fél decit teszek bele.

De láttam a mosógépet szétszerelve is, a fűtőszálon volt lerakódás. De az ecet előtt is használtam már pár évig a gépet (most 16 éves Wirlpool felültöltős), először vízlágyító nélkül, majd vízlágyítóval. A Calgon a szerelő szerint nem elszíneződést vagy vízkőlerakódást okoz, hanem valami eltömődést nem tudom pontosan, hol.

2012. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ismét az előző vagyok. Az a vízkőlerakódás a dobon, amiről korábban írtam, az nem a Calgontól volt,hanem attól, hogy abban a mosógépben nem használtak semmilyen vízlágyítót.
2012. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. aug. 21. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!