Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lehet a baja a mosógépemnek?

Mi lehet a baja a mosógépemnek?

Figyelt kérdés
van egy siemens elöltöltős mosógépem ami mikor kezdi a centrifugálást akkor normális és utána szét akar esni 1:30 tól figyeljétek a videót http://www.youtube.com/watch?v=qAlymzMP7hY ÉS ilyen hangon megy végig és jobban ciripel mint ami a videóban van mi lehet a probléma???
2011. jún. 16. 10:36
1 2
 11/16 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A videón látott gép abszolút nem csapágyas. A hallható gépen belüli verődés a dob mozgásából fakad, mert valaminek ott van a rezonancia frekvenciája.

Azt tanácsolom, hogy első körben nézzétek át a dob felfüggesztéseit. Ha nem találtok semmi gyanúsat, akkor fedél nélkül kell a gépet ruhával együtt, ami persze jó vizes elindítani centri üzemmódban és veszettül figyelni, mi okozza a hangot. Én első körben lengéscsillapítóra tippelek, de így látatlanban ez nehéz.


Nyitott gépben csak feszültségmentesített állapotban turkáljatok! Ha viszont járatni kell, akkor mindent a szemnek, semmit a kéznek szabály van érvényben, mert így elkerülhető a villamos, és fizikai baleset.


Sok sikert a keresgéléshez!

2011. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! a ha bellüről megrángatom akkorisadja a hangot meg a ha a dob közepét nyomo fel akkor felkattan meg lekattan és a dobja is ferde a pasim szerint itt nem csak a csapággyal van gond
2011. jún. 16. 13:58
 13/16 anonim ***** válasza:
Azt értem hogy nem csak a cspággyal volt gond meglett csinálva a cspágy 16 ezerér utána rá 1 hétre megint nem volt valami oké és a párom szétszedte és ami a dobot merevíti hátulról az el volt törve és csupa vízkő volt az egész belülröl meg penész és uj dobot kellett volna venni és még 20 ezer lett volna és a szivatyúja is búgott már és mondtam hogy ez már nekem nem kell elmentem vásárolni és szűnt meg a műszaki bolt és 40 ezerér elhoztam egy wörpoolt felültöltőset ez még jó
2011. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A "dobcsillaggal" baj?"

[link]

A dobcsillag közepén a tengely tartja a dob súlyát. Erre a tengelyre van a két darab csapágy + a szimering felhúzva. Kedvezőtlen esetben a kiverődött csapágy megrágja a dobcsillag tengelyét is, így már az új csapágy sem fekszik fel szorosan a tengelyre. Ilyenkor csak a csere segít.

2011. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ezaz ezaz na először cspágyt kelett cserélni utána rá 1 hétre ez törött el!!!! az indesites voltam
2011. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Daum József válasza:
Szeretnék nagyon okos értelmes válaszokat. Ennek így semmi értelme, felesleges időtöltés. 2011 óta semmi hasznos értelmes kérdés, sem válasz!
2018. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!