Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet ezektől baja a mosógépem...

Lehet ezektől baja a mosógépemnek?

Figyelt kérdés

Az egyik:

Eddig folyamatosan be volt dugva a mosógép is, meg a bojler is T-elosztóval.Mivel eléggé pörgette a villanyórát a bojler, így már kihúzom, és csak akkor dugom be ha kell.

Először mindig az elosztót húztam ki és akkor mostam ha a bojler is ment.

Miután lecsapta a biztosítékot, azt hittem az elosztó miatt, így felváltva dugom be a bojlert meg a mosógépet.

Na kiderült nem az elosztó hanem a mosógép csapja le.

Miért lehet ez?Lehet e ettől baja a mosógépnek, hogy ha bedugom lecsapja a biztosítékot?


A másik hogy a kisfiam igen csak pancsolva fűrdik, és a mosógép elejét is össze fröcsköli!Elöltöltős a gép, szóval a gombokra is megy a víz.


2011. márc. 15. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy hülyeség (ha az akkor előre elnézést kérek..), de a konnektor, ahová a mosógépet dugod, jól van leföldelve?
2011. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem hülyeség, de nem hiszem hogy a konnektorral van a baj, mert akkor akkor is lecsapna a biztosíték, ha a bojlert dugom be, de csak a mosógépnél csinálja és annál sem mindig.

Én sem nagyon értek hozzá amúgy, ezért is aggódom.

Párom azt mondja nem lehet ettől baja, de ő hajlamos mindenre ezt mondani. :)

2011. márc. 15. 22:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Ettől nem csaphatja le. A víznek nagyobb az ellenállása, minthogy totál zárlatot okozzon. (Kivéve, ha van Fi relétek, mert akkor az leold egy pár mA zárlat esetén is.) Akkor ki kell szárítani a gomboknál, és olyan helyre kell tenni a gépet, ahol nem éri víz.

Az a kérdés, hogy azonnal csaoja-e le, vagy kis idő múlva, amikor fűtene? Mert akkor a fűtőszál a ludas.

A mosógépeket csepegő víz ellen védettre tervezik. Így, ha nem sugárban engeditek rá a vizet, nem árthat. (Gondolj bele, amikor kiveszed a ruhát, az is vizes.)

2011. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van Fi relénk, rögtön amikor bedugom akkor csapja le, úgy hogy be sincs kapcsolva.

Nem olyan vészes a víz ami rá megy, csak pár csepp fröccsen rá.

2011. márc. 16. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a kérdés, hogy lehet-e baja, hanem, hogy mi a baja?


A "FI relé" (helyesen: hibaáram-védőkapcsoló) old le, vagy a "biztosíték"? (helyesen: biztosító, vagy kismegszakító)


Mert ha a FI, akkor az történhetett akár a fröcsköléstől is, de nem jellemző. A mosógép földelésére jut valahogy áram. Valószínű, hogy vizes a belseje. Ez lehet egy egész apró dologtól, de lehet komoly baja is.

Szét kell szedni a gépet, (szerelőnek) akkor látni hogy vizes-e és mérhető is sokminden.



Ha a kismegszakító old le, akkor is ezer lehetőség van:

A programválasztótól kezdve a motoron át, bármi zárlatos tud lenni. Ezt megmondani is szakember tudja csak.


Más:


Azért a bojlert "illik" rögzítve bekötni. Azaz nem villásdugóval, dugni be, hanem beszerelni állandóra és egy kapcsolóval leválasztani, ha nincs rá éppen szükség.

2011. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit még tudsz tenni, hogy megnézed a mosógép kábelét: nem sérült-e valahol.
2011. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
03-15 22:50 Vagyok. A t elosztót sűrgősen felejtsd el fürdőszobában! A bojlert lehet villásdugóval szerelni akkor, ha nem éjszakai áramról megy.
2011. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A t-t már kiiktattam.

Nem éjszakai áramról megy, pont ezér van a ki-be húzogatás.

A vicc az, hogy amióta kiírtam a kérdést, más sokszor mostam, de nem csapta le a biztosítékot a mosógép. :o

Mágikus erejű a gyik!

2011. márc. 20. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!