Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak a penésszel?

Mit csináljak a penésszel?

Figyelt kérdés

5 éves a lakásunk,és tiszta penész.Az építettő tudja,de jelen pillanatban semmit nem tesz.Szeretnék valami hatékony módszert kipróbálni.Van valami javaslatotok?

Tavaly nyáron átfestettünk,és penészölővel lekezeltük a felületet.De nem használt.


2009. febr. 23. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Hanno penészölő - vel szoktam kezelni 1,5 vagy 2 havonta. Ez eltávolítja a penészt, és a falfestékben sem tesz kárt.
2009. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Én a régi ecetes melegvízzel való áttörölgetést ajánlom. legalábbis a továbbterjedést tuti megakadályozza.

A fürdőszobában anyukámnál szoktuk havonta egyszer megtenni. Nem csak csempézett részre, hanem festett falra is jó.

2009. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ki fogom próbálni őket!
2009. febr. 25. 07:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a penészedés az építtető hibája, akkor nyugisan be lehet perelni, mert a lakásban folyamatosan jelen lévő penész súlyosan egészségkárosító!!!!
2009. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm az ötletet,elvileg a lakók azon vannak,hogy kijavítsa a hibát a cég aki építette a házat.De addig,marad a penész!
2009. febr. 26. 09:07
 6/10 anonim válasza:
100%
Szerintem a legfontosabb a lakás páratartalmának csökkentése a penészölő szerek használata mellett. Gyakori szellőztetés, páraelszívő készülék használata, ilyesmik. Nálunk ez használt. Lehet, hogy az éppíttető nem hibázott, talán vékony a fal, így kap nedvességet kívülről, vagy esetleg "túl jól" szigetelnek a nyílászárók.
2009. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Az előző vagyok. Mindenképp javasolnám a mész alapú falfestéket, a mai modern festékek nagy része ugyanis akadályozza a fal szellőzését.
2009. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Az én bal oldali falam a kert felöl van, és az a leghidegebb rész. Alul elkezdett penészedni, elég durván. Egyszerű papírtörlővel és kis ciffel neki álltam letörölni, és szépen lejött, úgy, hogy sem a tapéta, sem a festék nem sérült meg. De ajánlatos 2 havonta lesuvickolni.
2009. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Szavo spray-t hsználtuk. Képzeld pár perc alatt eltűntette a penészt és a festék szine is megmaradt, nem lett foltos vagy ilyesmi!Csoda egy szer :)
2009. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%

Alapvetően két dologtól függ:


-- Férfi, vagy nő vagy-e?


-- Milyen a szexuálist orientációd?


De azt tudom, mit ne csinálj! Soha többet ne használd azt a pénisz ölőt, amiről beszéltél.

2009. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!