Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak a penésszel?...

Mit csináljak a penésszel? Teljesen megőrjít!

Figyelt kérdés
Most készült el az új házunk, és a régiből áthoztuk a bútorokat, a gardróbba minden penészedik. A ruhák a vállfán, a dobozokba, a fürdőbe a fal, a gyerekszobába a parketta fölött a fal. Padlófűtés van (a szobákba nem). 25 fokra fűtöm a lakást, de nem megy a páratartalom 60 alá, csak amíg az ablakok nyitva vannak. Építészeti megoldás is érdekel, illetve, hogy mivel mossam át a falakat, bútorokat, hogy jó ideig ne lássam a színét se a penésznek. esetleg milyen párátlanító készüléket ajánlanátok?
2010. nov. 8. 19:44
 1/5 anonim válasza:

Amiről én tudok az az hogy létezik egyfajta csírátlanító uw lámpa.

Bele ne nézz és a bőrödet se érje a fénye.(lehetőleg semennyire, esetleg pár másodpercre, ilyen bekapcsolás kimenés és akkor is inkább háttal)

Kb mindent amiben van sejt azt kinyír.

Ahová a fénye esik ott szerintem nem sok élő marad.

havonta, 2 havonta bekapcsolod a fürdőben, kimész rázárod az ajtót.

A lefolyókból is valami löttyel kiirtod a gombát, mert a spórája száll és megtelepszik ugye újra.


A lámpáról, ha eljutsz odáig, majd kérdezd a boltost, hogy pontosan hogy megy. Szerintem olyan 5000Ft körül lehet


Nekünk ez most az ötlet az itthoni fszobára.

Ha tudod a hőhidakat szüntesd meg mert ott csapódik le a pára ami ugye instant nedvesség az esetleges szunnyadó, vagy akár tomboló penészspórának.

2010. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A penészes területet mosd le erős ecetes vizzel! Ha van helyed és lehetőséged tenyél egy tálba sót azokra a helyekre ahhol penészedni szokott! Az meg gátolja a penész kialakulását mert magába szívja a felesleges nedvességet!
2010. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdetnek menj oda a kivitelezőhöz, és közöld vele, hogy orvosolja a dolgot, mert valamit nem jól csináltak, egy új háznak nem szabadna penészesednie ennyire...

A többi az ő dolga. Mosd át Domestossal. Nálunk nem oskat segített. De most lefestették, elvileg valami penészesedést gátló festékkel. Nem hiszem, hogy olcsó, de mivel szerintem ez bőven garanciális munka, nem neked kell fizetni.

2010. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utolsónál a pont. Ez súlyos kivitelezési hiba, nem várták meg az anyagok kötelező száradási idejét, vagy a falak rétegelése nem megfelelő és nem megy át rajta a levegő megfelelően és ezután raktak rá egy szigetelést, ami végképp elzárja a levegő útját.

Másik gond lehet a burkolásnál, illetve a kőműves munkáknál szokott lenni, nem várják meg a beton 21 napos kötelező száradási és zsugorodási idejét, leburkolják és a megmaradt víznek valahol ugye el kell felfelé távoznia és el is fog.

A kivitelző cégnek kötelező minden ilyen házra garanciát vállania, ha nem az ő hibájából történik a penész, hanem valamelyik anyag hibás, ezt szakértővel meg kell állapíttatni. Amennyiben a kivitelező eláll mindenféle kötelezettségétől és bebizonyosodik, hogy az ő hibája, a fogyasztóvédelemnél, az Építésügyi Hatóságnál és a Bíroságon is panaszt lehet tenni. Sajnos a mire a pereskedés elhúzódik az évek, így érdemesebb egy megállapodást kötni a kivitelezővel, ha valóban kiderül, hogy az Ő hibája, mégpedig lehet kérni ingatlancserét, ha bebizonyosodik ,hogy ez a lakás benne élésre alkalmatlan, márpedig az!

Ne hagyjátok magatokat, főleg akkor nem, aha a kivitelező nem hajlandó tenni az ügyérdekében. Pontosan tudom, hogy zajlik egy ilyen, mindenki keni a dolgot a másikra, egyik sem akarja vállalni a felelősséget majd, de ne hagyjátok magatokat, az erősebb nyer.

2010. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A falakra meg a csempére az ultra savot ajánlanám. Nálam is a fürdő és a szoba fala rettenetes és lefujom vele akkor nagyon szépen leviszi. Kb egy hete fújtam a szoba falát le(szint nem szedte le , de kis nemláthato helyen teszteld),és remélem marad is szép tiszta.De egyre vigyázz nagyon büdös szoval reggel csináld és egész nap legyen nyitva ablak hogy kimenjen a szag.
2010. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!