Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háziasszonyok, hogy is van ez?

Háziasszonyok, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Senki ne szőkézzen le. :D Komolyan nem értem. Egy idősebb hölgy ismerősöm mondta, hogy télen úgy tereget, hogy a vizes ruhát kiviszi a hidegre, ott megfagy, után rárakja a radiátorra és pillanatok alatt megszárad. Nem vonom kétségbe a módszerét, de ha a vizes ruhát kivizem és a víz megfagy benne és ha azt rárakom a radiátora megolvad és ugyanolyan vizes lesz a ruha..szerintem. :D Vagy hogy vagy ez?
2011. jan. 21. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha a víz megfagy csak el kell olvadnia:D Sztem ez nem így van.
2011. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Én már elég öreg vagyok,de erről a módszerről nem hallottam. Mi is kiteregettük a ruhákat hidegben is (nem volt akkor még centrifuga),de csak akkor hoztuk be,ha már megszáradt. Ez akár több napig is eltartott.

Ha kiakarod próbálni az ismerősöd javaslatát,akkor egy kisdarab ruhát tégy ki megfagyni. Ha ugyanis a kötélen megfagy a ruha,és nem elég óvatosan veszed le a kötélről,akkor egyszerűen eltörik. Fiatalkoromban jártam így.

76/N

2011. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kicsit idösebb korosztályhoz tartozom, de adnék egy magyarázatot: amikor a ruha megfagy, pontosabban a viz a ruhában, akkor - mivel a viz térfogata nagyobb lesz, ha megfagy (ezért nyomja szét a lezárt üveget, vagy a vezetéket, ha nincs kellöen leszigetelve), - ezért a jég "kijön" a ruha felszinére. Eza jég viszont a hidegben szublimál (szilárd halmazállapotból egyböl légnemü lesz a folyékony kihagyásával). Ezért, amikor a ruhát beviszik, akkor csak minimális viz van már benne, és csak egy kevés a felszinen. A lakásban ez a pici viz gyorsan elpárolog, és ezért hamar megszárad a ruha.


De ha nem hiszed, próbáld ki, ez a legegyszerübb bizonyitás.

2011. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondják, hogy kifagy. Mert fagyban is szárad a ruha kint.

Anyukám azt mondta, hogy ő régen a pelenkáim szárította így, mert ez elvileg fertőtlenít is. Aztán könnyű volt beszedni, mert a fagyott lapokat úgy vitte be, mintha tálcák lettek volna :D

2011. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem mintha én hallottam volna már erről a teregetési módszerről, de max arra tudok gondolni, hogy ami megfagy rajta, azt a jeget valahogy le tudja verni róla, és annál kevesebb víz lesz majd rajta olvadáskor?

..tényleg nem tudom.


Kíváncsi lennék, mit mondanának a szakértők, akiktől hallottad, hogy mi a logika, mert az kell, hogy legyen :)

2011. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
70%

anyósom is így csinálja, de én nem vagyok ennek a híve, h rakjuk ki a ruhát mínuszokban. ráadásul ha behozza a lakásba, szinte odagyűrve teszi a radiátorra. utána meg panaszkodik h gyűrött a ruha... bocs az offért.

nekünk ruhaszárogató van és nagyon szeretem így szárogatni a ruhákat, legalább nem roncsolja a hideg a ruha anyagát. főleg amilyen semmittelen anyagból készítik a ruhákat... ráér megszáradni. ha meg nagyon sürgős h megszáradjon, és bírja az anyaga, ráteszem a radiátorra.

2011. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! :D
2011. jan. 21. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért van így, azt nem tudom.

Mi hatan vagyunk, ugyhogy minden nap mosnom kell. Ráadásul ketten olyan munkában, hogy még a kabátokat is legalább hetente ki kell mosni.

Centrizés után a teraszra teregetünk, azután a következő mosáskor ezeket beviszem a fregolira (a nadrágokat néha a radiátorra) az új adagot meg kiteregetem.

Igaz, így kétszer kell teregetni, de sokkal hamarabb megszárad így a ruha, mintha eleve bent teregetném ki (kipróbáltam). Ha fagyos idő van, a megfagyott ruhák bent már hamar megszáradnak, és az illatuk is jobb.

2011. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:27


Ott a pont !

2011. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!