Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb vízkőoldó?

Figyelt kérdés
Zuhanykabinunk van és azt szeretném vízkőteleníteni.Valami olyan tisztitószer kellene amivel csak befújom,letörlöm és szép lesz.Ja és ne legyen büdös!A boltokban akkora a kinálat hogy nem mertem megvenni egyiket sem.Irjatok nektek mi vált be.Köszönöm.
2010. nov. 22. 13:28
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
ugyanezzel szenvedek én is. Most hogy két gyermekem van nincs időm ugyanolyan gyakran takarítani, így viszont nem elég hatásosak az eddig használt szerek. Most kezdtem használni az ecetet (én vizezve), de még nem merek tapasztalatot írni. Keresek közben valami hatásos szert. De azt az itt kialakuló vitához hozzáfűzném, hogy mi régen (anyuéknál) citromlét és ecetet főztünk le a kávéfőzőn vízkőoldás céljából. És bizony egy idő után kilyukadt a cső. Úgyhogy tapasztalat is alátámasztja, hogy van negatív hatása is. De mondjuk a csempén és az üvegen vszinű, nem okoz kárt. De ha aluminium van a kabinban abban biztos.
2010. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de azért leírom!

Kinevettétek azt aki a Coca Colát mondta, pedig egyáltalán nem mondott hülyeséget! Az ecet a makacs vízkövet nem hozza le! Nem egyszer próbáltam, ha kevés nem túl régi vízkő volt, azt lehozta, de a makaccsal nem tud megbirkózni.


És tessék itt a cikk a kóláról: [link]

2013. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Úgy bírom, hogy itt minden kérdésből kihozzuk, hogy mindenki hülye, csak "Én" nem! :D
2014. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Nekem a tisztítószerek közül a Brilliance Tisztítószerek jöttek be. Egyáltalán nem büdös és online is rendelhetőek! A vízkőoldója meg szerintem szuper, én a zuhanykabin vízkőtlenítésére ezt használom.
2018. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Gyula Gergő válasza:
Érdemes az ipari vízkőtisztítás témájában is kicsit elmerülni, az igazán profi szerek ott vannak. Kiskereskedelmi forgalomban is kapható pl. a Vexal és a gél formátumú, függőleges felületeken is megtapadó Vexagel, néhány webshopról rendelhető. Ezt pl. duguláselhárító cégek is ajánlják. 1l és 5l kiszerelésben kaphatók. A legtöbb boltban kapható termék, amiket ismerünk, meg sem közelítik ezeknek a hatásfokát. A Vexal 30-40%-os, a Vexagel meg 15-30%-os koncentrációban tartalmaz foszforsavat és 1-2 perc alatt lepezsgeti a legdurvább vízkövet is.
2018. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Gyula Gergő válasza:
Ja, és a krómozott felületeket nem bántja.
2018. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!