Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb vízkőoldó?

Figyelt kérdés
Zuhanykabinunk van és azt szeretném vízkőteleníteni.Valami olyan tisztitószer kellene amivel csak befújom,letörlöm és szép lesz.Ja és ne legyen büdös!A boltokban akkora a kinálat hogy nem mertem megvenni egyiket sem.Irjatok nektek mi vált be.Köszönöm.
2010. nov. 22. 13:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
26%

(14:09 folytatás)

ítanám vele.


Domestost vagy bármi más Unilever terméket csak az használjon, aki támogatja a nem orvosi célú állatkisérleteket.


A legjobb megoldás az LOC fürdőszobai tisztító (vagy ha még nem vízköves a zuhanyzó, csak megóvni szeretnéd, akkor a napi zuhanytisztító). Ezek pontosan úgy működnek, ahogy kívánod. Befújod, hatni hagyod, és 5-10 perc múlva letörlöd.

2010. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%
Az ecet nagyobb kárt tesz a dolgokban,mint a folyamatosan használt maró háztartási szerek?Én a nyulam műanyag edényét is ezzel tisztítom évek óta,és még csak a színe sem fakult meg.
2010. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%

Én a lidl-ben szoktam venni fürdőszoba tisztítót,olcsó és nem büdös.


Az az ecet amit a kedves kollégák vízkőoldásra hasznának, mert gyűlölik a vegyszereket, simán acetilénből készül.

És vízkőoldáskor különlegesen ártalmas gázok fejlődnek.


A fürdőszoba tisztítókban többnyire citomsav van oldott állapotban, meg persze még egy csomó méreg.


citomsavat amúgy adnak a patikában fillérekért azt vízben feloldva sokkal veszélytelenebb, és kevésbé reagensebb vízkőoldót kapsz.Ami nem büdös.

2010. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%

14:19

"Az ecet nagyobb kárt tesz a dolgokban,mint a folyamatosan használt maró háztartási szerek?"


NEM, hanem


Az ecet nagy kárt tesz a dolgokban csakúgy, mint a többi folyamatosan használt maró háztartási szer?


Épp ezért javaslom mindenkinek a környezetbarát és nem maró háztartási szerek használatát.

2010. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%

Lehet itt sírni, hogy mar meg sav - de legyen már egy kicsi eszünk. A vízkövet savval lehet leoldani. Minél erősebb savat használsz, annál hatékonyabb, ennyi.

Kémiaórára emlékeztek még?

2010. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%

Ja, az Amway-es válaszoló meg igazán abbahagyhatná már a sok butaságnak az ismételgetését, amit beletömtek a fejébe, mert már kicsit unalmas.

Btw amit az ecet tönkretesz, azt a bármilyen vízkőoldó is.

2010. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

16:29

Amit nem értesz, az butaság? Nem a fejembe tömték, hanem a fürdőszobámat tisztítom vele. Az ecetet meg ételbe teszem.

Talán neked nem kéne a környezetszennyezést propagálnod.

2010. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%

"Az ecetet meg ételbe teszem."

Az ilyen jellegű kijelentéseket valóban nem értem.

Arra használjuk a dolgokat, amire jók. Persze ki lehet kötni, hogy az ecet csakis ételbe való, de ez butaság.

És mi lenne az, amit nem értek? Értem én, amit mondasz, de nagyon sok helyen hallom ezt az ecet az ételbe való érvelést. Pedig ez nem érv.

Sajnálom, nem szeretem, ha valaki nem érveket érvként állít be.


Más: hol propagáltam a környezetszennyezést???

Azt írtam, hogy minél erősebb egy sav, annál hatékonyabban oldja a vízkövet. De könyörgöm, ez tiszta kémia.

2010. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
16%

az ecet reakcióba lép, az alumíniummal, rézzel, és a horganyzott dolgokkal.

A citromsav nem.

Tehát alapvetően nem igaz, hogy az ecet ugyanazt teszi tönkre mint a többi vízkőoldó.


Ennek ellenére az ecet tényleg nem szennyezi a környezetet, ami már valami.

2010. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

A cillit tök jó, de drága. Így marad az ecet. Még semmit nem tett tönkre, amit takarítottam vele. Zuhanykabin, mosdókagyló, mosogató, csaptelepek ragyognak szépen.

Nem hinném, hogy károsabb lenne, mint a bolti vegyszerek.

2010. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!