Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Károsodhat a linóleum, ha...

Károsodhat a linóleum, ha sósavas/hipós vízzel mosom fel?

Figyelt kérdés
Kicsit drasztikusabb eszközhöz tervezek nyúlni, csak nem tudom, mennyit érek el vele, értsd, csak rontok a helyzeten, vagy szép és tiszta és egészséges lesz.
2009. jan. 12. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se tesz neki jót, azonkívül, hogy oylan sterillé teszed, hogy ehettek róla. mind 2 a hipó meg a sósav is erős marószer, a hipó lúgos a sósav savbázisú. a következménye kb az lenne, hogy ha nem marja ki a linóleumot, akkor csúnyán kifakítja, vagy fénytelenné teszi.

ha régi koszok vannak rajta, próbáld ki azt, hogy mosogatószeres meleg vízzel felsikálod, ezzel feloldod a makacs koszokat, aztán felmosol a szokásos módon, valamilyen padlóápolóval. nagymamám mindig Sofixot hazsnált linóleumra és parkettára is, nem udom, lehet e még kapni, de nagyon jó volt, szép fényt adott.

2009. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A hipót össze ne öntsd a sósavval, mert akkor mérgező gázok keletkeznek ha jól tudom!
2009. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt tudom. Annyira azért nem akarok eldurvulni :-)
2009. jan. 13. 23:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából itt arról van szó, hogy adott egy albérlet semmirekellő padlózattal, ami már eleve fakó, és a legkevésbé sem méltó arra, hogy vigyázzon rá az ember, sajnos az idő kereke eljárt már felette. Szóval igazából nekem mindegy, milyen tisztítószer kerül a vízbe, csak hozzon fel mindent és kész.
2009. jan. 13. 23:41
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Szia.Ne sósavval mosd fel.Csak megmarja és a már így is csúnya padló még rondább lesz!Erős súrolószerrel négykézláb körömkefével felsúrolod, majd felmosod egyszerű domestosos forró vízzel és és remélhetőleg szebb lesz mint eddig.Tudom hogy elég rosszul hangzik, de én a miénket csak így tudtam elviselhetővé tenni.
2009. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
hipó + sósav = klórgáz keletkezik, és robban !!!
2009. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ember hol olvastál olyat, hogy össze akarom önteni, felejtsétek már el. Számomra egy mondatban a / jel VAGY-ot jelent!
2009. jan. 16. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
A "feláztatóvíz" mennyiségére vigyázz, ne folyjon be a műpadló alá, mert nem elég, hogy ronda, meg is büdösödik!
2009. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi domestosos vagy flóraszeptes vízzel mossuk, csak annyira ronda, mint előtte volt :)
2012. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úristen, létezik még ez a kérdés?! :D

Már rég elköltöztünk onnan :D

2012. jan. 14. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!