Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Linóleum, vagy járólap?

Linóleum, vagy járólap?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tegyünk le a konyhába és az előszobába. 1 éves gyerkőcöm miatt a linó mellett voksolnék. Ki melyiket ajánlja/nem ajánlja? Miért?

Köszönöm.


2010. jún. 4. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk linóleum volt az előszobában és a konyhában is. Bár alatta metlaki volt a burkolat, és arra vettünk klassz mintás linóleumot. Na ebből sem sokat tudtál meg. XD!A linóleum nekem melegebb hatást váltott ki, mint a járólap. Otthonosabbá tette a lakást.
2010. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a járólapra szavaznék, mert sokkal esztétikusabb és főleg higiénikusabb. Nálunk linőleum van mindenhol és utálom, beeszi a koszt magába vagy nem tudom, mit csinál, ha pl. kiöntök valamit, hiába törlöm föl azonnal, ott marad a nyoma.

A járólapot tökéletesen tisztán lehet tartani, esetleg tennék rá csúszásgátlóval kis rongyszőnyegeket, amit mosógépben is ki lehet mosni. Szerintem a babának is jobb így. De lehet, hogy csak a linóleumutálat beszél belőlem :)

2010. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A linó valóban melegebb hatású (3mm vastagot kell venni), a mai modern PVC-k már nagyon jó mintával kaphatók és van rajtuk olyan bevonat ami könnyen tisztíthatóvá teszi. Könnyebb kicserélni is és házilag lerakható, nem kell hozzá szaki. Diego-t ajánlom, nagyon jók vannak náluk.
2010. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a konyhában ragaszkodom a járólaphoz.

De csak nagyon jó minőségűt vegyél, mert mi megszívtuk. Pedig drágán vettük még úgy is, hogy le volt akciózva, meg mindenféle szuper minősítése volt.

Ráesik a villa és feljön a tetejéről a zománc vagy mi.

2010. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, nekem is egy éves a lányom, én ha nagyon kint akar lenni, polifoam-ot teszek le (hátul összeragasztottam 3at, így elég nagy).

(utolsó voltam)

2010. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 7. 13:50
 7/7 anonim válasza:
A linóleum faliszt, lenolaj és kőörlemény alapú természetes anyag, a PVC pedig szintetikus. Előbbi allergénmentes és majdnemhogy bio minőség, utóbbi viszont a kipárolgásai miatt nem való lakótérbe. A kettő nem összetévesztendő.
2010. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!