Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinél mi a mosási rutin? Mit...

Kinél mi a mosási rutin? Mit hány fokon?

Figyelt kérdés

Mindig bajban vagyok a mosással.

Én általában 4 felé válogatom a színeket. Fekete, fehér, világos, színes sötét. 30 fok. De így nagyon sok idő még összegyűlik a mosás. Plusz a bugyikat és a zoknikat előtte kézzel kimosom, de azokat 40 fokon kéne mosni minimum. Ha összegyűjtöm külön lefogy a készletem és azokat is szín szerint kéne, mert rendszeresen befogja egyik a másikat (a fehéreket) színfogó mellett is. És akkor a zoknikat meg nem moshatom együtt a bugyikkal, de a 30 fok a többi ruhával kevés neki szerintem. Így mindig bajban vagyok és logikáznom kell, hogy akkor most mit mivel, meddig gyűjtsem stb.. a törölközőket külön kell mert azt 60 fokon mosom, de az is egy negyed mosási adag (2 törcsi, 2 kéztörlő). Konyharuhákat szintén 60 fokon, de azt meg nem rakom össze a törölközőkkel. A takarító rongyokat sem, szóval az is egy külön adag. Pár db rongy. Kivagyok már ettől 😅 Szívesen meghallgatom nálatok ez hogy megy, lehet, hogy én spilázom túl. És akkor most jönnek majd a babaruhák is. Azt is szín szerint, külön 40 fok minimum stb...



ma 14:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben egy ismerősöm, családtagom, barátom sem mosta külön a fehérneműket a többi ruhától, senki nem halt még bele, vagy kapott el bármit is azért, mert a SAJÁT fehérneműjét összemosta a pólójával. Nálam van színes, fekete és fehér mosás 40 fokon. A törölközőket, ágyneműket külön 60 fokon, takarítós rongyok megint külön.
ma 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon raertek ennyit vallogatni.

Nalunk minden megy vallogatas nelkul 40 fokon, feher szinessel meg torolkozovol. A szaritoban is egy program visz mindent.

ma 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Túl bonyolítod nagyon 😁

Nálam van

: - fehér

-Törölköző ágyneműk konyharuha

-Fekete/sötétek

-világos

Mindent 40 fokon, kivéve az ágyneműt és torolkozoket mert azt 60 fokon mosom.

ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk van

- fehér, amiben csak és kizárólag fehér van (rózsaszín, bézs stb nem)- normál ruházat a zoknin át a pólóig- általában 40, néha 60 fok fehér mosószer

- sötét- jellemzően fekete, sötétkék, sötétzöld, szürke színek normál ruházat, általában 40 fok, színes mosószer

- egyéb színes: ide mehet ami se nem hófehér, se nem sötét, pl világoszöld, világoskék, piros stb- színfogót mindig használok és minden megvett új ruhát ellenőrzök, fog-e, ereszti-e a színét, azt nyilván külön…nem nagyon van ilyen, 40 fok, színes mosószer

-ágynemű-törölközők egy teljesen külön adag- 60 fok, színes mosószer

- nem használok textil konyharuhát, ha lenne valami zsíros konyhai textil, akkor azt persze, külön szedném

- full külön kezelem a sportruházatot, amiből versenysportoló miatt rengeteg van- ott az anyagok csak 40 fokot bírnak, de mindig teszek hozzá fertőtlenítő mosószeradalékot (szagok miatt pl, meg ezek igénybevett cuccok, durvábbak, mint az én irodai viseletem pl)


Nem kell agyon bonyolítani, új ruhákat ellenőrizd és használj színfogót.

Én minden mosáshoz használok mosószódát (a mosópor összetevője is amúgy, hatékonyabb vele a mosás), ha valami rettenet koszos pl zokni van, akkor trisós áztatás. De ez ritka

ma 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mindent 60 fokon mosok (kivéve összemenős pulóverek és takarók). Így egyszerre mehet a póló, bugyi, törülköző, farmer... Csak a fekete/sötét ill. fehér/világos ruhákat válogatom külön. 40 fokon nem lettek tiszták se a zoknik, se pl. a futópólók vagy pláne kertészkedéshez használt cuccok ecettel se, ennyi mindent külön válogatni meg nincs türelmem és időm. Na jó, kifordítom, illetve a tulajok már kifordítva teszik be a feliratos pólókat. Bírják a ruhák már évek óta.
ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!