Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinél mi a mosási rutin? Mit...

Kinél mi a mosási rutin? Mit hány fokon?

Figyelt kérdés

Mindig bajban vagyok a mosással.

Én általában 4 felé válogatom a színeket. Fekete, fehér, világos, színes sötét. 30 fok. De így nagyon sok idő még összegyűlik a mosás. Plusz a bugyikat és a zoknikat előtte kézzel kimosom, de azokat 40 fokon kéne mosni minimum. Ha összegyűjtöm külön lefogy a készletem és azokat is szín szerint kéne, mert rendszeresen befogja egyik a másikat (a fehéreket) színfogó mellett is. És akkor a zoknikat meg nem moshatom együtt a bugyikkal, de a 30 fok a többi ruhával kevés neki szerintem. Így mindig bajban vagyok és logikáznom kell, hogy akkor most mit mivel, meddig gyűjtsem stb.. a törölközőket külön kell mert azt 60 fokon mosom, de az is egy negyed mosási adag (2 törcsi, 2 kéztörlő). Konyharuhákat szintén 60 fokon, de azt meg nem rakom össze a törölközőkkel. A takarító rongyokat sem, szóval az is egy külön adag. Pár db rongy. Kivagyok már ettől 😅 Szívesen meghallgatom nálatok ez hogy megy, lehet, hogy én spilázom túl. És akkor most jönnek majd a babaruhák is. Azt is szín szerint, külön 40 fok minimum stb...



ma 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért "nem moshatod" együtt a bugyikat a zoknikkal? És miért pont a fehérneműt mosod kézzel, amire pedig a leginkább ráfér a tisztítás?
ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Túlnyafogod ezt az egészet.

Nálunk van fehér-világos meg sötét-fekete mosás.

Mindent 30 fokon. Minden tiszta.



Konyharuhat kb 1-2 havonta mosom, 60 fokon, kulon.

Illetve torolkozot is 1-2 havonta, 60 fokon, azt is kilon.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Nálam a következő a rutin:

Alsóneműk, ágyneműk, törülközők egy adagban.

Felsőruhák, zoknik másik adagban.

Az általános program: 40 Celsius fok, vegyes program.

Mosószer: színes.

Nem festik össze egymást.

ma 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1.,Fehér /világos színű/

2.,Tarka.

Fontos, hogy semmi se engedje a színét, ha mégis, azt addig amíg engedi a színét, külön mosom, esetleg lavórban, vagy bedobom sőtétebb színűek közé a gépbe.

A fehéret 60 fokon, a tarkát 40-en mosom.

A fehérben benne van: törülköző, ágynemű, konyharuha, fehérnemű, világos felsőruha stb. /Ezek általában pamut anyagok/

A tarkában: felsőruhák, zoknik ilyesmi. Ha valami nagyon koszos /pl kerti kesztyű, porrongy/ az előbb áztatom/kimosom nagyjából kézzel lavórban.

Van a mosógépemen egy energiatakarékos nagyon hosszú program, azon moshatnék mindent /pamut-műszálas, fehér-színes) egyben. Kipróbáltam, tényleg jó, szép lett, de vahogy furcsa nekem, ha a fehér csipkés melltartómat a fekete zoknikkal, farmerral mosom együtt. De lehetne, ha nem lennék ilyen finnyás.

Ha sok műszálas holmitok van, akkor azt is válaszd szét világos és sötét szerint, egyébként mehet a tarkához.

Azt nem tudom, hogy miért nem lehet a törülközőt a konyharuhával, vagy a zoknit a bugyival együtt mosni. Fehér zokni esetében és mind a négyet egyberaknám. :)

ma 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hat en ezt mar kovetni se tudnam, amit csinalsz, 2 gyerek, munka, kutya mellett nem erek ra hulyesegekre.

40 fokon mosok mindent, nalam van egy sotet es egy vilagos kupac. A feherekkel mosok minden vilagosat, pl vilagos kek, puder, homok/bezs szinu cuccok.


Torulkozok a konyharuhakkal mennek kulon, agynemu kulon, de csak mert amint lehuzom, megy a mosasba, igy praktikus.

Takaritos rongyokbol van egy millio nekem, havi egyszer egyutt mosom oket, csokolom.

Babaruhakat soha nem mostam kulon, lehetetlen is lett volna, mert akkor lehet, hogy 5 db kis ruhaval inditok el egy mosast, ha epp csak ennyi vilagos cucca van. 9 kilos gepem van, azert ekkora pazarlast en nem tamogatok :D

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amit gyűjtök: konyharuhák, törölközők, ágyneműk, fehérneműk. Mikor összegyűlik egy gépnyi egy fajtából, akkor kimosom, 50-60 fokon.

Férjemnek szokott lenni munkásruha (nem nagyon koszos, de akkor is) azt szintén külön.

A többit csak világos-sötét szerint válogatom, 40 fokon szoktam mosni.

Ha valami kényes van esetleg, azt külön mosom, illetve most van pici baba, az ő ruháit is egyelőre külön.

ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5-os vagyok. Kesobb amikor mar kuszik-maszik a baba, elmondom neked, hogy koszosabb lesz, mint te. Foleg ha jartok jatszoterre, udvarra. Tudom hogy higieniai okokbol szoktak kulon mosni a ruhakat, de oszinten…

nem kell.

Ha annyira aggodsz, akkor lehet kapni fertotlenito folyadekot, azt adhatsz a ruhakhoz mosas elott pluszban, az elejen meg en is csinalgattam, viszont mittudomen valoban szukseges-e :D

Kulonbseget nem vettem eszre, a gyerekek soha nem voltak betegesek.

ma 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is négyfelé válogatok, de mindent 60 fokon mosok. Plusz heti kb egy adag kényes, kötött cucc megy gyapjúprogramon (nyáron nyilván nem).
ma 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Törölköző heti kétszer, ágynemű havi egyszer, de ezekkel tele is van a gép. Konyharuha külön van gyűjtve, kb kéthetente jön össze 10-12 darab, külön mosom.

Fenérnemű színe szerint megy a többi ruhával (8 voltam)

ma 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Huh, tényleg túltolod.


Én külőn mosom a fehéreket kb. 2 hetente 40 fokon, külön a konyharuha-ágynemű-törölközőket 60 fokon, a nem fehér ruhák meg mennek 30-40 fokon egyben.


Elhiheted, hogy az emberek 95%-a nem mossa külön a bugyiját, semmi bajod nem lesz, ha a többihez rakod.


Babaruhákat se mostam sosem külön, mondjuk mi magunknak is mindmentes mosószert es mosoparfümöt használunk, így nem kellett külön szedni semmit.


Ne élj már ilyen görcsösen.

ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!