Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet úgy “megtartani a...

Hogy lehet úgy “megtartani a rendet”, hogy valóban időt spóroljak vele?

Figyelt kérdés

Rengetegszer láttam a tanácsot, hogy “csak meg kell tartani a rendet” otthon, és akkor sose kell takarítani, mindig vállalhatóan néz ki a lakás.


Ezen felbuzdulva nemrég kitakarítottam alaposan, mindent elpakoltam, és igyekszem “megtartani” ezt az állapotot. De én úgy érzem hogy így csak elvisz rengeteg időt.


Pl ahelyett hogy 3-4 naponta mosogatnék, most napi 3x kell, soha nincs vége. Ahelyett hogy este leülnék és élvezném a szabadidőt, mehetek törölgetni a konyhába.

Amikor hazaérek, egy csomó idő elmegy mire mindennek találok helyet és elrakom oda egyesével.

A fürdőt minden zuhanyzás után törölgetem, ami csak napi 2 perccel számolva is negyed óra, annál gyorsabban volt kész régen amikor 1-2 hetente csináltam csak. (És nem 2 perc, mire feltörölgetek, kinyomogatom a rongyot, tovább törlök, stb)


A rendrakás meg a mosogatás a legrosszabb, mióta próbálom “megtartani a rendet” azóta úgy érzem 2x-3x annyi időm megy el ezekre, mint korábban. Volt már hogy inkább kihagytam a vacsorát pl, mert akkor megúszom az esti mosogatást…


Ha azt akarom hogy tényleg szép, tiszta állapot maradjon akkor a konyhát és a fürdőt naponta minimum 1x ki kell takarítanom, ami sok idő, nyilván több mintha 1-2 hetente csinálnám…


Mit csinálok rosszul? Hogy kell ezeket folyamatosan csinálni úgy, hogy nem sok idő?


tegnapelőtt 10:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
53%

#20

Kanapé elhúzására én sem gondoltam. De egy ebédlő asztal lábait kikerülni, az asztal körüli székeket elhúzni meg vissza, még ha egy szék-egy mozdulat is, bútorok között is felszívni, egy dohányzóasztal alatt meg körül felszívni, egy számítógépasztal alá is beszívni, akkor ahhoz tartozik még egy szék is amit odébb meg vissza kell mozdítani...tehát nem csak középen ahol a papok is táncolnak. Ez mind idő. És ez nem jelent túlzsúfoltságot.

tegnap 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
48%

Én vagyok a 15 perc alatt porszívózós.

Nekem pl 1 mozdulat benyúlni a számítógép asztal alá. Ugyan azzal a mozdulattal meg kihúzom másik kézzel a széket.

Dohányzó asztalunk nincs.

Bútorok közt? őő erre nem tudok mit írni, mert nincsenek egymáson a bútorok. Vagyis van szekrénysor, de azon nincs semmi, azt meg nem huzkodom ki.

A szék ki meg visszarakása is netto 2 másodperc a konyhában.

tegnap 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#21

Ezek másodpercek

tegnap 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!