Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet úgy “megtartani a...

Hogy lehet úgy “megtartani a rendet”, hogy valóban időt spóroljak vele?

Figyelt kérdés

Rengetegszer láttam a tanácsot, hogy “csak meg kell tartani a rendet” otthon, és akkor sose kell takarítani, mindig vállalhatóan néz ki a lakás.


Ezen felbuzdulva nemrég kitakarítottam alaposan, mindent elpakoltam, és igyekszem “megtartani” ezt az állapotot. De én úgy érzem hogy így csak elvisz rengeteg időt.


Pl ahelyett hogy 3-4 naponta mosogatnék, most napi 3x kell, soha nincs vége. Ahelyett hogy este leülnék és élvezném a szabadidőt, mehetek törölgetni a konyhába.

Amikor hazaérek, egy csomó idő elmegy mire mindennek találok helyet és elrakom oda egyesével.

A fürdőt minden zuhanyzás után törölgetem, ami csak napi 2 perccel számolva is negyed óra, annál gyorsabban volt kész régen amikor 1-2 hetente csináltam csak. (És nem 2 perc, mire feltörölgetek, kinyomogatom a rongyot, tovább törlök, stb)


A rendrakás meg a mosogatás a legrosszabb, mióta próbálom “megtartani a rendet” azóta úgy érzem 2x-3x annyi időm megy el ezekre, mint korábban. Volt már hogy inkább kihagytam a vacsorát pl, mert akkor megúszom az esti mosogatást…


Ha azt akarom hogy tényleg szép, tiszta állapot maradjon akkor a konyhát és a fürdőt naponta minimum 1x ki kell takarítanom, ami sok idő, nyilván több mintha 1-2 hetente csinálnám…


Mit csinálok rosszul? Hogy kell ezeket folyamatosan csinálni úgy, hogy nem sok idő?


tegnapelőtt 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

"Amikor hazaérek, egy csomó idő elmegy mire mindennek találok helyet és elrakom oda egyesével."


Ezzel van a baj. Használat utan kelp helyre rakni. Ha meg túl sok dolgot kell helyrerakni akkor szanálni. Lehet tul sok dolog van tul kis helyen.



"A fürdőt minden zuhanyzás után törölgetem, ami csak napi 2 perccel számolva is negyed óra, annál gyorsabban volt kész régen amikor 1-2 hetente csináltam csak. (És nem 2 perc, mire feltörölgetek, kinyomogatom a rongyot, tovább törlök, stb)"

Minek? Ebbol arr skovetkeztetek hogy olyan állapotot akarsz tartosan elerni mintha nem használnátok. De hát hasznaljátok. Amúgy 7szer zuhanyoztok naponta? 2*7=14p



Neked el kellene engedni hogy az idealizált tisztasági fok legyen. És legyen annál kicsit koszosabb. Nem baj ha látszik hogy használjátok.

Furdot pl teljesen eleg heti 1x takaritani.


A konyhat ha hasznalod akkor kell. Ez sajat tapasztalat. Nem minden eves meg fozes utan de sosem fekszem le koszos konyhaval es ez sokat segit.


Folyamatosan ne akard. Mindent tuzz ki hogy heti vagy havi hanyszor csjnalod. Porszivo felmosas, furdo pl teljesen elég heti 1x. Rámegy akkor 3 ora es minden szep tiszta. Egy het alatt nem koszolodik annyira

tegnapelőtt 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Minek törölgeted a furdot? Tok oke ha vizes. 1-2 het alatt ha vizkover azt 1-2 hetente leszeded
tegnapelőtt 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A hazaérést úgy értem hogy a bevásárlást hazaérés után elrakni rengeteg idő, vagy ha hazaviszem valami cuccom munkàból akkor azt, stb.


Ja ott lemaradt hogy HETENTE több idő összesen. Annyiból szeretem feltörölni hogy utána akkor nem a vízben kell tapicskolni hogy elázzon a zoknim. Meg ha mindig feltörlök akkor nem lesz tele pókhálóval minden. De aránytalanul sok idő…

A kádat meg sajnos nem elég heti 1 sikálni, 2-3 nap után már fekete (“koszolós” munka után)


“ sosem fekszem le koszos konyhaval”

Hát igen pont ezt próbálnám, de sok idő megy el így minden egyes nap.



Az a baj hogy eddig pont azt kaptam tanácsnak hogy így lehet időt spórolni hogy nem hagyom elfajulni a dolgokat…. Ezért kezdtem így csinálni mert jó lett volna kevesebb idő alatt megúszni a takarítást :(

tegnapelőtt 12:21
 4/23 anonim ***** válasza:

Nekem ebből az jön le hogy túl sok cuccod van. Vagy rossz rendszerezési szisztemáid.Nekem a heti nsgybevásárlást elrakni 6.5 perc (egyszer egy hasonló kérdes miatt lemértem)

Mitől lesz tócsa a fürdőben? Kell egy paraván vagy függöny vagy kádkilépő vagy ügyesebben zuhanyozni. Ezt megelőzni pehet hogy tócsa legyen


Ha a kád fekete akkor kibirod feketén. Majd hét végén megcsinálod és megint feher lesz. De ott nwgy gáz lehet mert a mi kádunk kb havojta van sikálva es akkor is max barnás


Azzal kéne nem hagyni elfajulni a dolgokat hogy megnézed annak az okát ami sokáig tart. Pl a tócsát nem feltorolni kell hanem elkerulni

tegnapelőtt 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nincs túl sok cuccom, a rendszerezés valószínűleg rossz, de nem tudok jobbat, pici a lakás és kevés a hely. De amúgy is olyan sok idő minden szatyrot kibontogatni, minden benne lévő dolgot kiszedegetni, szétválogatni, eltenni különböző helyekre… főleg a felső szekrénybe, amihez kell hoznom létrát, aztán elpakolni a létrát….. bevallom sokáig azt csináltam hogy a hűtendő cuccokat elraktam a hűtőbe, a többit meg leraktam szatyorban a sarokba és akkor szedtem elő amikor használni akartam. De hát tény és való hogy elég csúnya hogy tele a lakás szatyrokkal.. vagy ha kell a szatyor akkor a padlóra kipakolt holmikkal…. csak így meg olyan sok idő. 🫣



Tócsa attól van hogy zuhanyzok, nincs zuhanyfüggöny - akartam de a bojlertől nem férne el. Kádkilépő van de az nem fut végig az egész sarokkád mentén. Nem tudom hogy kerülhetném el.

tegnapelőtt 13:22
 6/23 anonim ***** válasza:

Kifogások...


Kezdve azzal hogy Ha pici a lakás es kevés a hely akkor bizony túl sok a cuccod. Hisz tobb mint ami kényelmesen elfér

tegnapelőtt 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De akkor ne vegyek ennivalót meg tisztálkodószereket, vagy mi? 😅
tegnapelőtt 14:25
 8/23 anonim ***** válasza:

Hát én beosztom.

Minden napra egy keveset.

Tegnap pl mostam, teregettem. Mosógépet bepakolni kb 5perc, kiteregetni legyen 10.

Ma porszívózni fogok, ez max negyed óra (egész lakás, 120m2)

Behajtogatni. Kb 10 perc.

Holnapra felmosást tervezek. Kb 10 perc.


Emellett minden nap elmosogatok, konyhában felsöprök. ez sem több 10 percnél.


2naponta főzök durván, max fél óra az előkészítés, utána elfődögél magának. Ilyenkor +5perc a mosogatás.


Havi 1 szombat délelöttöt szánok nagytakarításra. Ekkor kisikálom a fürdőt (fél óra), konyhát (még fél óra).


Ablakot pl évi 2x mosok.Azt gyűlölök.


Nagybevásárlás hetente van, kb 3 percet vesz igénybe a kipakolása. Mindent a helyére és nincs kupleráj.


Nekem van 2 kisgyerek, nehezítő tényezők. Így is simán megy.

tegnapelőtt 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Engedd el hogy mindig patyolat rend és tisztaság legyen. Ennyi a titok
tegnapelőtt 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
El kell hogy keserítselek, de ha rendet és tisztaságot szeretnél azért neked kell tenni. Vagy annyira sokat dolgozni, és sokat keresni, hogy fel tudj venni egy bejárónőt, aki mindent megcsinál, mire hazaérsz.
tegnapelőtt 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!