Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet úgy “megtartani a...

Hogy lehet úgy “megtartani a rendet”, hogy valóban időt spóroljak vele?

Figyelt kérdés

Rengetegszer láttam a tanácsot, hogy “csak meg kell tartani a rendet” otthon, és akkor sose kell takarítani, mindig vállalhatóan néz ki a lakás.


Ezen felbuzdulva nemrég kitakarítottam alaposan, mindent elpakoltam, és igyekszem “megtartani” ezt az állapotot. De én úgy érzem hogy így csak elvisz rengeteg időt.


Pl ahelyett hogy 3-4 naponta mosogatnék, most napi 3x kell, soha nincs vége. Ahelyett hogy este leülnék és élvezném a szabadidőt, mehetek törölgetni a konyhába.

Amikor hazaérek, egy csomó idő elmegy mire mindennek találok helyet és elrakom oda egyesével.

A fürdőt minden zuhanyzás után törölgetem, ami csak napi 2 perccel számolva is negyed óra, annál gyorsabban volt kész régen amikor 1-2 hetente csináltam csak. (És nem 2 perc, mire feltörölgetek, kinyomogatom a rongyot, tovább törlök, stb)


A rendrakás meg a mosogatás a legrosszabb, mióta próbálom “megtartani a rendet” azóta úgy érzem 2x-3x annyi időm megy el ezekre, mint korábban. Volt már hogy inkább kihagytam a vacsorát pl, mert akkor megúszom az esti mosogatást…


Ha azt akarom hogy tényleg szép, tiszta állapot maradjon akkor a konyhát és a fürdőt naponta minimum 1x ki kell takarítanom, ami sok idő, nyilván több mintha 1-2 hetente csinálnám…


Mit csinálok rosszul? Hogy kell ezeket folyamatosan csinálni úgy, hogy nem sok idő?


szept. 17. 10:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De akkor miért ajánlgatják ezt a módszert annyira sokan, mint időspórolás?
tegnapelőtt 06:53
 12/23 anonim ***** válasza:
Mert mád az életvitelünk, máskor van időnk, mást nevezünk rendnek. Valakinek az egyéni tulajdonságaihioz illik, valakinek nem
tegnapelőtt 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

#11

Mert hülyék.


Ha egy kicsit engedsz abból, hogy csili-vili legyen a lakás, akkor néha intenzíven takarítva sokkal kevesebb időt visz el, mint minden nap csinálgatva.

Az ebédet se egy hét alatt csinálod apránként, meg úgy kb semmit, ami feladat.

tegnapelőtt 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mert nekem pl bevált. Van 3 dolog ami zavar azokat mindig rögtön csinálom. A többit leszarom, azokat havonta.
tegnapelőtt 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ja én abszolút nem akarom hogy “csili vili” legyen, csak annyit hogy nézzen már ki kulturáltan, ne legyen retek meg kupi mindenhol..
tegnapelőtt 08:51
 16/23 anonim ***** válasza:

Ahhoz pont elég annyi, amit a 14 is ír.

Ami zavarja a szemed azt megcsinálod, a többit meg havonta.

tegnapelőtt 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%

Nekem meg az nem fér a fejembe, hogy 120m2-es lakást hogy lehet 15 perc alatt felporszívózni, és 10 perc alatt felmosni.

Azért csak emelni meg húzogatni kell ezt-azt, ami nagyban lassítja ezeket. Ráadásul felmosásnál már az, hogy kiengedjem a vizet, meg aztán kiöntsem plusz egy vödöröblítéssel, már az idő.

Ilyen gyorsan max. ilyen tessék-lássék módon lehet megcsinálni.

De még egy dobnyi ruhát sem sikerült idáig egyszer sem 10 perc alatt kiteregetnem.

Én ezeket a gyors tempókat szeretném valahogy eltanulni...

tegnapelőtt 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

17!

Várlak szeretettel :D

tegnapelőtt 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

És szívesen el is mennék egy továbbképzésre, mert valóban szívesen megtanulnám :D

Most azt mondom, képtelenség, de biztos nem az, hisz nem csak te írsz ilyen rövid időket.

tegnapelőtt 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
64%

#17

Itt jon a tulzsufoltság. Amikor tul kis helyen tul sok dolog van. Ha megfelelő a mennyiseg a takaritas is gyorsabb.


Es igen, tessek lassek modon lehet megcsinalni. De 1-2 havonta razsan az ember pl 1 orat hogy meg a kanapet is elhuzza stb. De a porszivo+felmosas hetente pont eleg, semmi szukseg annal nagyobb takaritasra es tisztasag van.

Itt jon a kepbe az hogy lejjebb kell adni az igényeket.

tegnapelőtt 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!