Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hányszor moshatok 1 nap az új...

Hányszor moshatok 1 nap az új mosógépemmel? A leírásában erről semmi nincs, hogy hányszor lehet 1 nap, vagy lehet-e minden nap használni, kell-e pihentetni két mosás között. Vagy ezek már így vannak tervezve, hogy a ma embere sokat mos?

Figyelt kérdés
Eddig a régi (Indesit) 90 perc alatt mosott ki 1 adagot és vasárnap szoktam mosni egymás után 3 adagot. Reggeltől délig tartott. Az keddre megszáradt és akkor kivasaltam. Ez volt 15 évig. Az új (Electrolux) 3 óra 20 percet ír 1 adagra. (pamut és szintetikus, 40 fok) Ezt sajnos nem tudtam, amikor megvettem. Azt hittem, hogy ahogy haladunk az időben és minden modernebb lesz, a mosógépeknél is csökken a mosási idő, de ezek szerint nő. Szóval ezzel a több, mint 3 órával egész nap menne. Ez nem árt neki? Bár csak 1 nap 1 héten, utána pihen. Az is lehet, hogy nem is fér bele annyi ruha, mint a másikba, akkor még többször menne.....
aug. 24. 10:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Van az 1 óra és a 3 és fél között, de az gyapjú, stb. A pamutnál a legalacsonyabb 20 fokon is 2 óra 25 perc, de nem hiszem 20 fokos mosással tiszták lesznek a ruhák.
aug. 24. 14:22
 12/25 anonim ***** válasza:
nehogy mondj egy típust, mert akkor tudnánk segíteni...
aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes módon mi nagyjából pont azt NEM nagyon nézzük, hogy pamut, selyem vagy műszál van odaírva. A lényeg:40-60 fokos mosáslehetőség, bármilyen centrifuga fordulat, 1-másfél órás időtartam, bármilyen mennyiségű ruha beállítható legyen és mosógép bekapcsol.
aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Sose értettem miért vannak az emberek rákattanva hogy 2 vagy 3,5 és fél orát mos, nekem tökmindegy nem kell ottálnom mellette. A gépmeg bármeddig mehet pihenés nélkül akkár éjjel nappal szünet nélkül.
aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ne félj, hogy a gép elfárad és netán baja lesz. Olvasd el a használati útmutatót és aszerint cselekedj.
aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
aug. 24. 19:17
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem voltam itthon, most értem haza, ezért nem tudtam megnézni, hogy milyen típus. EW6TN5061FH

Ez a kódja.

aug. 24. 19:23
 18/25 A kérdező kommentje:

Van rajta Time manager gomb, majd holnap kipróbálom, hogy mennyivel csökkenti le az időt. Vagy beállítom 40 fokra, aztán végigtekergetem azt a gombot, amivel a ruhafajtát lehet beállítani, aztán nézem, hogy mennyi időt ír ki hozzájuk. Aztán kiválasztom a legrövidebbet.

14-es, azért nem mindegy, hogy 2 óra vagy 3,5 a mosás, hogy ne menjen rá az egész napom. Ha délelőtt megvan a 3 adag mosás, teregetés, akkor a délutánom szabad vasárnap, plusz a többi 6 nap. Nekem nincs energiám arra, hogy akkor mossak, amikor épp megtelik a szennyes. Akkor 2 naponta moshatnék, teregethetnék, vasalhatnék. Nekem ez a kényelmes, h vasárnap délelőtt 3 adagot mosok, aztán 1 hétig semmit. De ha 3,5 órákat mos, akkor egész nap csak mosok.

aug. 24. 19:30
 19/25 A kérdező kommentje:
13-as, ezen csak a hőfokot és a fordulatot lehet beállítani. Az időt maga állítja be a beletöltött ruha súlya alapján és ha nem passzol a súly, pl gyapjúnál.max 3 kg, akkor nem indul el. Nekem az lenne a lényeg, hogy 1 adag az 6 kg, azt egyszerre ki tudjam mosni, és akkor a 3 adag 6 kg-os szennyest 3 mosással ki tudnám mosni. De nem ilyen hosszú idő alatt.
aug. 24. 19:34
 20/25 anonim ***** válasza:

18 Ott álsz mellette és figyeled a gépet??


Amúgy ha ennyire fontos állitsd be hogy egy adagot kimosson reggelre.

aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!