Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösek a ruhák mosás után?

Miért büdösek a ruhák mosás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval a problémám:

Van egy szipi-szupi drága mosógépem, ami eleinte nagyon szépen mosott, mindig illatoztak a ruhák, 40 mosásonként(ahogy a gyártó ajánlja) elindítom rajta a dobtisztító programot, persze néha kicsit később, ha elfelejtem. Használtam már minden féle mosógéptisztító folyadékot, ecettel is átmostam, domestossal fogkefével kisikáltam, ahol értem, 95fokos mosást is indítottam. Persze én is emberből vagyok, van, hogy kimegy a fejemből, hogy mostam, jóval később veszem ki a gépből a ruhákat, de amióta itthon vagyok a babánkkal, azóta ügyelek rá, hogy minél hamarabb kiteregessem a ruhákat. Nálunk fehér és fekete ruhák vannak, az a pár színes ruha ami van, sötétebb, be szoktam tenni a feketékhez(amúgyis itthoni ruhák). Persze a kicsinek vannak színesek, de az övét külön mosom, szerencsére az ő ruhái mindig jó illatúak. Ha fehéreket mosok, általában 60 fokon 1óra 40perces a mosás, fehérítő porral, ami szagtalanít is, így azoknak nagyon minimális, de jó illatuk van, na de a sötétek, 40 fokon mosom őket, minimum 1 órás programon, előmosással. De még így is előfordul, hogy ha jó is az illata, akkor nagyon halványan érezni, de van, amikor egyszerűen izzadtság szagú a ruha, ami száradás után eltűnik, csak a mosószert és az öblítőt érzem, de baromi idegesítő ez, van, hogy ráindítok még egy fél órás programot, de ez nem túl gazdaságos. Illetve ahogy felveszem, még jó illata van, de egyszer csak megcsap egy állott, ázott kutya szag..sajnos a pólómból jön a szag. Fürdök, dezodort, parfümöt használok, tehát nem azért mert igénytelen vagyok. A ruhák gyorsan száradnak, ma is kimostam egy adag ruhát, kitettem délben, 18:00 felé már száraz volt, tehát nem az a baja, hogy nem tud száradni. Nem értem mi lehet a baj :( alul a szűrőt is ki szoktam mosni, és kiengedem a vizet. Ja és néha a dobnál elől áll a víz, de egy ideje az megszűnt magától.

Valakinek valami ötlete, hogy mit lehet ez ellen tenni? Már a világ összes pénzét ráköltöm mosásra, és kezd elegem lenni.

Köszönöm a válaszokat!



aug. 22. 23:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk férjem farmerjeinek (érdekes, az enyémeknek nem), sötét alsójainak, és néhány sötétebb pólójának van ilyen rossz szaga. Tehát sem anyagtól, sem konkrét színtől nem függ. Passz, hogy mitől.

Én is tele vagyok sötét, főleg fekete ruhákkal, de egy itthoni vastag pulóveren kívül mindnek jó illata van.

Pedig férjem is igényes az öltözködésére, nem hord sokáig egy-egy darabot, farmerból sem.

aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ment mindenkinek a zöld! :)


Igen, sajnos én elég izzadós fajta vagyok, de az az érdekes, hogy ha nincs köztük erősen izzadt ruha, akkor is előfordul, hogy büdösek a ruhák. Mindig nyitva hagyom az ajtaját és a fiókot is, a napokban minden mosás után leengedem alul a vizet és a szűrőt is átöblítem. Egy fokkal jobb a helyzet, amióta hypoval átmostam 95 fokon, meg egy higiénikus gőz mosást is elindítottam rajta. Meg fogom próbálni azt is, hogy külön beáztatom ezeket a ruhákat, remélem beválik. Már néztem, hogy van kifejezetten sport ruhákhoz mosószer, hátha azzal sikerül, ha mással nem.😟

aug. 28. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!