Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösek a ruhák mosás után?

Miért büdösek a ruhák mosás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval a problémám:

Van egy szipi-szupi drága mosógépem, ami eleinte nagyon szépen mosott, mindig illatoztak a ruhák, 40 mosásonként(ahogy a gyártó ajánlja) elindítom rajta a dobtisztító programot, persze néha kicsit később, ha elfelejtem. Használtam már minden féle mosógéptisztító folyadékot, ecettel is átmostam, domestossal fogkefével kisikáltam, ahol értem, 95fokos mosást is indítottam. Persze én is emberből vagyok, van, hogy kimegy a fejemből, hogy mostam, jóval később veszem ki a gépből a ruhákat, de amióta itthon vagyok a babánkkal, azóta ügyelek rá, hogy minél hamarabb kiteregessem a ruhákat. Nálunk fehér és fekete ruhák vannak, az a pár színes ruha ami van, sötétebb, be szoktam tenni a feketékhez(amúgyis itthoni ruhák). Persze a kicsinek vannak színesek, de az övét külön mosom, szerencsére az ő ruhái mindig jó illatúak. Ha fehéreket mosok, általában 60 fokon 1óra 40perces a mosás, fehérítő porral, ami szagtalanít is, így azoknak nagyon minimális, de jó illatuk van, na de a sötétek, 40 fokon mosom őket, minimum 1 órás programon, előmosással. De még így is előfordul, hogy ha jó is az illata, akkor nagyon halványan érezni, de van, amikor egyszerűen izzadtság szagú a ruha, ami száradás után eltűnik, csak a mosószert és az öblítőt érzem, de baromi idegesítő ez, van, hogy ráindítok még egy fél órás programot, de ez nem túl gazdaságos. Illetve ahogy felveszem, még jó illata van, de egyszer csak megcsap egy állott, ázott kutya szag..sajnos a pólómból jön a szag. Fürdök, dezodort, parfümöt használok, tehát nem azért mert igénytelen vagyok. A ruhák gyorsan száradnak, ma is kimostam egy adag ruhát, kitettem délben, 18:00 felé már száraz volt, tehát nem az a baja, hogy nem tud száradni. Nem értem mi lehet a baj :( alul a szűrőt is ki szoktam mosni, és kiengedem a vizet. Ja és néha a dobnál elől áll a víz, de egy ideje az megszűnt magától.

Valakinek valami ötlete, hogy mit lehet ez ellen tenni? Már a világ összes pénzét ráköltöm mosásra, és kezd elegem lenni.

Köszönöm a válaszokat!



aug. 22. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A leeresztő csapot használod?
aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de azzal sem oldódik meg a probléma sajnos :(
aug. 22. 23:59
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Üresen, indíts el egy mosást, mosószer meg öblítő helyett, hypoval. 1-2 palack mehet bele!
aug. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, és a dobba behajolva érezni, hogy kellemetlen a szaga a gépnek is. Már millió egy féle géptisztító adalékot kipróbáltunk, domestost, egyéb tisztítószert, a vidéki mamák ecetes meg mindenféle egyéb házi praktikáját, de semmi nem segít egyszerűen, és ötletünk sincs, miért.


Úgyhogy megoldást nem tudok, csak tudd, hogy nem vagy egyedül.

aug. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak a feketèk szagosak? Sokan panaszkodnak ugyanerre itt a fórumon is. Ez egyedül a fekete festèsnek tudható be. Egyèbkènt a sz3p fekete színek elèg sok káros anyagot tartalmaznak.
aug. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, nincsen közötte 1-2 olyan darab ami erősen izzadt volt?

Nálunk olyankor fordul ez elő amikor a párom edző cuccait mosom vagy a magam olyan pólóját ami nagyon izzadt volt. Nem csak annak nem jön ki a szaga teljesen, de átveszi több más ruhadarab is. Ami érdekes, hogy nem az összes, feltételezem, hogy az anyagától függ melyikben tud "megülni a szag" és melyikben nem.

Egyszerűen azóta az ilyen darabokat vagy kézzel előtte kicsit átmosom a mosdókagylóban ha 1-2 van, marhaepe folttisztító szappannal az enyémeket, mert annak a hónalja a problémás (akkor is ha nem voltam leizzadva, egyszerűen az én bőröm ilyen), vagy sima mosószerrel a páromét aminek az egésze ilyen és utána ezt kiöblítem belelő, úgy megy a mosógépbe a többi ruhával együtt rendes mosásra, vagy ha több van, akkor csak az ilyen darabokat egyszer átengedem egy gyorsmosáson és aztán mellé teszem a többit és úgy újra lesz mosva rendesen is.

A lényeg, hogy nem szabad összerakni más ruhákkal, mert szimplán csak átmosódik ez a kellemetlen szag a többibe. De persze vehetsz olyan adalékot is amit a mosáshoz kell tenni és kifejezetten az ilyen izzadtság miatt javasolják. Nekem az jött be ha először a problémás darabokat külön kimosom.

aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Nekünk nagyon takarékos eco mosógépünk van, spórol a vízzel, néha tölteni kell bele pluszban, különben egy adott mennyiségű ruha már felissza azt a kevéske vizet, amit a gép beszivattyúz, és kb víz nélkül akár mosni. Mindig figyelni kell, hogy elég-e a víz, mert ha nem, akkor nekünk sem mossa ki rendesen őket. Esetleg érdemes lehet ezt megnézni, mivel azt írtad, a baba ruhákat szépen kimossa - gondolom, abból kisebb adagokat mosol egyszerre, mert ti ketten vagytok, és nagyobbak a ruháitok is, több helyet foglalnak, hamarabb beisszák a vizet
aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Használat után ne csukd be az ajtaját.

Kéthetente egy tisztító program.

aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha izzadságszagú, akkor az az izzadt ruhákból jön. Ez nem jelenti azt, hogy igénytelenek lennétek, mert mindenki izzad, és a textil érintkezik az izzadt bőrrel. A ruháitokat áztasd mosószeres meleg vízbe több órára, és utána tedd a mosógépbe. Nekem ez használ csak.
aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Mert valahol penész van benne. Lehet ecettel bűvészkedni, csak semmi értelme. A penészt klórral fogod tudni kiszedni belőle, aztán alaposan szellőzzön át.


Ha izzadságszag, akkor pedig ruhafertőtlenítő, magasabb hőfokú mosás, mert azt meg ugye baktériuomok okozzák.

aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!