Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üdv, Miért büdösek a ruhák...

Üdv, Miért büdösek a ruhák mosás után?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy hiába mossuk ki a ruhákat alaposan, némelyik ruhadarab száradás után dohos-büdös szagú, ráadásul pár nap után nagyon erősen érezni rajtuk.

-Próbáltuk ecettel mosni, volt, hogy főzőmosásra beraktuk, de az sem segített rajta. Ariel, Tomi vagy valamilyen jó minőségű mosóport használunk, ugyan ez az öblítő is.

A mosógép sehol sem penészedik, néha szét is van szedve és ki van takarítva. Valaki tud valami ötletet, hogy mitől lehet?



2023. febr. 13. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem attol volt budos, hogy nagyon megtomtem a mosogepet. Miota inkabb mosok tobbszor kis adagot, nincs ilyen problemam.
2023. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

1. Nem a mosás, hanem a szárítás miatt büdös. Ha lassan szárad akkor bedohosodik, büdös lesz.

2. A mosógép belseje büdös (penész, mosószer-öblítőszer maradék miatt). A beállítható legmagasabb hőmérsékletű mosás 10 deka citromsav porral (nem ecettel, az a műanyag részeket megeszi) megoldja.

2023. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan anyagok, amik egy idő után bebüdösödnek. Én is pont ma jártam így, elővettem egy pulcsit és mikor felvettem valami iszonyat poshadt szaga volt.
2023. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Már sokadjára volt a kérdés,..de újra leírom a megoldást. Csak neked!


A mosógép dob alján (nem látni) áll a csatornaiszap, tele szösszel mosópor maradvánnyal,zsíros trutyival , és az azt zabáló bacikkal..,akik jelenleg nagyon jól elvannak odalent! Pont mint a csatorna csövekben... Nos, Ezeket ki kell néha nyírni (3-6 havonta), azaz indíts el egy üres mosást 90C° programmal,és hypót tegyél a dobba és mosószer adagolóba. Utána kristály tiszta és üde lesz a gép,és nem a büdös csatornatöltelékkel átmosott ruhát veszitek fel,hanem valóban tiszta és jó illatú ruhákat fogsz kivenni belőle.

2023. febr. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy a ruhák szaradnak lassan, vagy sok mosószert, öblítőt használsz.

Masik, hogy a gépbe lerakódnak a maradékok, mint szennyes víz, mosó-és öblítőszer maradékok, ami lenn a csövekbe megül és idővel rohadásnak indul, bomlik.

Ehhez vagy átmosod a gépet a boltokba kapható mosógép tisztítókkal, vagy 90 fokon csinálsz két trisós mosást. A biztonság kedvéért lehet egy hypos mosas is, ami utan javasolt egy rövid üres mosás.

Használj időnként magas hőfokot, az kiöli a rothadást okozó gombákat, bakteriumokat, és át is tisztítja a gépet kissé

2023. febr. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

2esnek: ez az ecet műanyag evése személyes tapasztalatod?


Mindkét általad említett vegyület enyhe szerves sav.


A lúgos tisztítószerek eszik inkább amit csak tudnak.

2023. febr. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Oxidatív és reduktív sav közötti különbség.
2023. febr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Kár az ecettel vitatkozni, azt a pert a mosógépgyártók már sok éve elvesztették. Elég volt pár reklámjukerről.
2023. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Penész. Hipó kell neki, nem ecet.
2023. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!