Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Erre az "anomáliára" tudtok...

Erre az "anomáliára" tudtok nekem valami magyarázatot, megoldást?

Figyelt kérdés

Az utóbbi talán 3 évben mindig úgy járunk a fehér pólóimmal, hogy ismeretlen eredetű rozsdabarnás folt jelenik meg rajta. Előtte nem tapasztaltunk ilyet.

Van ami már első mosás után ilyen foltos lesz, van ami 2-3 mosás után.

És valami oknál fogva mindig szinte ugyanott lesz foltos minden póló (kb. derék magasságban, jobb és/vagy bal oldalon egy fél tenyérnyi méretben...és időnként nyak részen, gallérnál)

Azt már elvetettük, hogy a mosógép lenne a hibás, mert más világos színű ruhákon nem tapasztalunk ilyet...sem fehér zoknin, sem fehér alsóneműn....csak a fehér pólóimon.

A Vanish fehérítője néhány használat után halványítja ugyan, de teljesen nem szedi ki belőle.

(Lehet hülyeség, de az is felmerült bennem hogy mivel elég izzadós is vagyok, hogy belőlem távozhat így olyan "anyag" ami így megfogja a pólót...mert a munkába tömegközlekedéssel járok, és ahogy a kezeimet az ölemben tartom utazás során, akkor épp ezeken a részeken nyomódik a testemhez. De ha ez igaz lenne akkor mégis mi lehet az? Vagy legalább tudnám min kellene változtatni, hogy ez ne történjen meg?)


Találkozott már valaki ilyennel?

Esetleg tudtok ajánlani olyan másik fehérítőt, ami eltüntetné ezeket a foltokat és nem teszi tönkre a pólóimat?

Mert nem túl gazdaságos ez hogy minden éven új póló garnitúrát kell vásárolnom.


júl. 20. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mikor jelenik meg az ilyen folt? Nyáron?

Akkor ez naptej miatt lesz. Nyaktájon a bőrről, deréktájon meg sikerült beletörölni a kezet vagy ott is a bőrről mert a pólón keresztül vakarózott a tulajdonosa. A párom szokta még, hogy melegben fogja a pólója alját és beletörli a homlokát, arcát, úgy is ki kell mosni alapon, csak ha az arcán valami hasonló van akkor az már nem jön ki utána egyszerűen. Volt amikor én is vakartam a homlokomat amiatt, hogy mi is az a folt és hogy került pont oda. :)

Ez csak tipp persze, de sokan írták, hogy a naptej miatt foltos lett a ruhájuk és nem hozta ki semmi, nekem is nehéz volt a lányom fehér nadrágjából eltüntetni - nem is sikerült tökéletesen. Színes ruháknál még nem találkoztam vele, biztos abban is ott van a folt csak nem látszik.

Ezt írja róla az egyik cikk:

"A fényvédő használatának előnyei jóval, milliószorosan meghaladják a hátrányait – például, ha a különböző textilekre kerül. A naptej általában enyhén olajos foltot hagy maga után, amely a legtöbb textíliáról könnyen eltávolítható, de a folt annál makacsabb lesz, minél hosszabb ideig nem kezeled, vagy minél keményebb vízzel mosod ki.

A legtöbb fényvédő egy avobenzon nevű anyagot tartalmaz, amely reakcióba lép kemény vízzel, és sötétbarna foltokat hoz létre, amelyeket végképp nehéz eltávolítani. A probléma súlyossága jellemzően a ruha, vagy textil anyagától és a víz keménységétől függ. A szintetikus anyagok könnyebben foltosodnak, mint a pamut vagy a természetes textíliák. "

[link]

Sokfélét javasolnak hogyan lehet kiszedni, keress rá, mert különböző oldalakon más-más az amit írnak! Nekem a folttisztító szappan segített valamennyire kiszedni a foltot, de sokáig tartott és még hipózgattam is közben párszor. Megmaradt, de szerencsére csak közelről látszik.

júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehetséges izzadtság, esetleg deo, kézkrém vagy egyéb kozmetikum, amit használsz.

Elöször ezt kellene végig gondolni, illetve nem ártana egy kivizsgálás az orvosnál, vérkép, vizelet, anyagcseretesztek, többféle hormonális eredetü betegség megváltoztathatja az izzadság összetételét.

júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1

Fehér pólókat csak nyáron hordok, így igen, nyáron jelenik meg.

Naptejet maximum akkor használok ha strandolunk. De mivel tavaly nyár óta nem használtam naptejet és így is kifoltosodtak a pólók, így kizárt hogy attól lenne.


#2

Kozmetikumok közül csak stiftet és sprayt használok (mindkettőt csak hónaljban), szóval lényegében ezt is kizárnám.

júl. 20. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!