Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Függönylevétel, de hogy?

Függönylevétel, de hogy?

Figyelt kérdés

Csak tippeket szeretnék, hogy oldanátok meg a következő rejtélyt: hogyan vegyem le egy olyan ablakról a függönyt, ami lehetetlen helyen van?

Olyan albiban élek, nyolcadik emeleten, ahol a hálószoba úgy van megoldva, hogy a méretre készített franciaágy közvetlenül az ablak alatt van, elmozdítani nem lehet. Hiába állok rá, nem érem el. Ha pedig ráteszek valamit, és arra állnék, az meg nyilván balesetveszélyes.

A tulajt, mikor kérdeztem, ő azt mondta, úgy emlékszik, ő a párkányra állt. Nos, ezt nem tudom, hogy kivitelezte, de én tuti, nem fogok.

Voltatok már hasonló helyzetben? Hogy oldottátok meg? 2m-es ismerősöm nincs sajnos.



2023. márc. 18. 13:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem fér oda a létra az ágy mellé?
2023. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Belülről nem, szinte teljesen a fal mellett van az ágy, kívülről, azaz a nem fal melletti oldalról meg még elérhetetlenebb az ablak.
2023. márc. 18. 13:19
 3/26 A kérdező kommentje:
Az ágy keresztben van az ablak alatt, faltól falig.
2023. márc. 18. 13:20
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Akkor pedig az ablakpárkány marad. Természetesen csukott ablak mellett.
2023. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Hogyhogy nem lehet elmozdítani a franciaágyat? Beépítette az asztalos a falba és a padlóba? Ha 2 mázsa is, el lehet tolni annyira, hogy egy létra beférjen.
2023. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
Megfogod az alját és elhúzod magad felé!
2023. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nem lehet elhúzni, mert kiszedné a konnektort a falból. Igen, ez pont oda lett szerkesztve, centire, mméterre pontosan. Nem a súlyával van a gond. Méretre készült, faltól falig, mellette meg közvetlenül a konnektor.

A párkányos dolgot el se tudom képzelni, kb. 13-14 cm a szélessége, egy kézzel kapaszkodik az ember... számomra ez kizárt. Lehet, meg se tartaná a súlyomat.

2023. márc. 18. 13:43
 8/26 anonim ***** válasza:
62%

A konnektort csak akkor szedi ki, ha rajta a takarófedél.

Csapd le a villanyórát, szedd le a fedelet és húzd ki azt az ágyat!

De inkább ne is vacakolj vele, ha eddig kibírta a függöny, akkor pár napig még kibírja és szerezz egy elektromossághoz értő havert, szomszédot!

10 perces tevékenység oda-vissza!

2023. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Valami nagyobb asztallapot, deszkát tenni az ágyra és arról megközelíteni. Ha az ágykeretnél magasabb a matrac és arra feküdne fel a deszka, akkor erősen balesetveszélyes a dolog.
2023. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Én is valami nagy stabil lapot tennék az ágyra, arra egy puff. Nekünk mondjuk van egy elég stabil kocka, amire így simán felmásznék arra a 3 percre amíg leszedem a függönyt, meg arra a 10-re, amíg visszateszem. Persze fal mellett tenném mindezt, hogy megtudjak támaszkodni, ha kibillennék az egyensúlyomból.

De ha konnektor leszedéssel elhúzható az ágy, akkor sima ügy. Még én nőként is 2 perc alatt leszedem a falsíkból kilógó szerelvényt.

2023. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!