Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szedjem ki a paprikás...

Hogyan szedjem ki a paprikás foltot?

Figyelt kérdés
Kínai büféből való csípős káposztasalátát ettem a fehér felsőmben, ami utólag elég nagy hülyeség volt mert rácseppent az a paprikás lé és nem tudom belőle kiszedni! Vanish szappannal, hideg vízzel dörzsöltem de sajnos nem hozta ki teljesen. Ki is mostam utána alacsony hőfokon, hátha de az is csak halványított rajta. Van valami tippetek mivel szedhetném ki teljesen? Azt kérlek ne írjátok hogy ecetes olló, mert ez az egyik kedvenc felsőm, nagyon szeretem :c

ma 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálkozhatsz marhaepeszappannal, nekem már bejött.
ma 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszönöm. Viszont most olvastam hogy ha már egyszer ki lett mosva a ruha és mégis benne maradt a folt akkor megette a fene :(
ma 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Kirakod a napra pár órára. A napfény (UV) teljesen eltünteti a paprikafolt színét a textilből.

Én gyakran leeszem magam és a halászlé, töltöttkáposzta, pörköltfolt stb. ha nem viszi ki rögtön a szokásos mosópor vagy mosószer, akkor kirakom a ruhát vizesen a napra száradni pár órára és a napfény teljesen eltünteti a foltot.

ma 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ez most így télen is hatékony módszer?
ma 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha sikerül kifogni egy olyan napot, amikor tiszta az égbolt és süt a nap, akkor igen. Nem baj, ha hideg van, nem a hőfok számít, +5-10 fokban is működik.
ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha már száraz a ruha úgy is jó?
ma 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, csak érje a napfény. Órákon át. 3-4-5 óra kb.
ma 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A napfény tényleg segít. Nekem is szedett ki olyan foltokat, amik mosás után is a ruhában maradtak.
ma 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!