Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyit takarítasz?

Mennyit takarítasz?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, másnak mennyi a házimunkája, milyen gyakran csinálja és mi van benne, kérlek azt is írjátok le, hogy mekkora az ingatlan. Nekem napi 4-5 óra elmegy csak az alap dolgokra, ami nagyon sok szerintem. 300 négyzetméteres ház.
2022. nov. 8. 13:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
Erre mondják azt, hogy ha nem tudod megfizetni a palota fenntartását, akkor nem vagy király sem. Eladni, menni kisebbe.
2022. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Két szintes, 130 négyzetméteres ingatlan.

- Fürdőszoba, WC-k, konyha alapos takarítása, fertőtlenítése, vízkőtelenítés, lefolyók tisztítása: hetente egyszer. Nyilván mosdókagyló áttörlése használat után (fogkrémnyomok eltüntetése), WC ülőke áttörés minden nap, konyha takarítása szintén használat, főzés után.

- Mikró, sütő, hűtő, mosogató- és mosógép takarítása: ebben nem mindig vagyok jó, 2-3 hetente, nyilván ha nagyon koszos pl a sütő akkor használat után azonnal.

- Portörlés, porszívózás, alapos felmosás: hetente

- Ablakpucolás: én ezt se erőltetem, 4-szer egy évben, tehát kb minden harmadik hónapban

- Ágyneműk cseréje: hetente

- Mosás: ketten vagyunk tehát heti egyszer, de akkor egész nap megy a gép, mert mindent akkor mosok ki.

300 négyzetméter az nagyon sok, bőven duplája a mi házunknak pedig az se kicsi. Én ekkora mérethez már tuti takarítónő segítségét kérném.

2022. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

75m2 a ház. Hétköznap napi 45 percet szánunk takarításra munka után. Hétfőtől- péntekig simán körbe lehet menni az egész házon beosztva, minden napra 1 helyiség, és nem szakadok meg se én amikor én csinálom, se a párom amikor ő csinálja. Heti vàltásban takarítunk.


Hétfő fürdőszoba

Kedd hálószoba

Szerda nappali

Csütörtök - péntek konyha.

A napi mosogatást persze mindig megcsináljuk de az 10 percen belül megvan. Szemetet se hagyunk szét sehol. Így nincs soha kupi.

Így elég jól fent lehet tartani egy normàlis állapotot.

2023. febr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!