Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyit takarítasz?

Mennyit takarítasz?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, másnak mennyi a házimunkája, milyen gyakran csinálja és mi van benne, kérlek azt is írjátok le, hogy mekkora az ingatlan. Nekem napi 4-5 óra elmegy csak az alap dolgokra, ami nagyon sok szerintem. 300 négyzetméteres ház.
2022. nov. 8. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

70 nm, nyáron heti 1x porszívozok ( kanapét is) feltörlök, fürdöt takarítok wct heti 2x 3x mikor hogy esik. Heti 1x mosok

Hűtőt kb 2 havonta takarítom / havonta mikor hogy


Télen: heti 2x 3x mosok, heti egyszer takarítok vagy 2x, többit ugyanúgy ahogy nyáron.


Ketten vagyunk.


Nekem nagyon poros a ház ezért többet kellene mint amit csinálok. De egy óra alatt megvan minden.


Nagyjából oké neked 300 nmre vagy be kellene osztani jobban az időt.

2022. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
A 300 m2 a baj, főleg ha emeletes is. Sokra nem mész az infóval, hogy mi mennyi időt vesz igénybe a 90 m2-es lakásban, attól még nem lesz kisebb a házad.
2022. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
3 szintes a ház. Az érdekelne főleg, hogy más mit milyen gyakran takarít. Én sosem vagyok elégedett, pedig rengeteg időm elmegy a házimunkára, sokszor magamtól veszem el az időt, hogy meg tudjam csinálni. Például én hetente húzok ágyat, az átlag ennél ritkábban szokott, ahogy hallom. Szóval arra próbálok rájönni, hogy nekem túl magasak-e az elvárásaim, vagy béna vagyok? Például ha átmegyünk anyósomékhoz, ott mindig patyolat van, igaz csak egy másfél szobás lakás, de akkor is. Én sosem tudom elérni ezt az állapotot, mert mire a végére érnék, kezdhetem elölről. Van 5 fürdőszobánk, és egy wc még pluszban, na mire ezeken végigmegyek egy napom rá is ment, és akkor mást nem csináltam. De a konyhát például minden egyes nap takkra megcsinálom, abból nem engedek. Anyósom még panaszkodik is, hogy unatkozik. Ráadásul most itt az ősz, kinti kerti munka is elvesz napi két órát, mostmár az lassan véget ér mondjuk, még ez a hónap és lejön az összes falevél.
2022. nov. 8. 14:21
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Más nem lakik abban a házban hogy nem lehet besegíteni?
2022. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Fogalmazzunk finoman: ha nekem kellene az egész hodályt takarítani és mindenki más szarna bele az egészbe, elköltöznék egy 20 m2-es garzonba és ráhagynám az egészet arra, akinek ekkora ház kellett.

Naponta takarítok (porszívó/felmosás/WC) és 30 perc az egész. Csakis azért naponta, mert macska van. De hogy egy háromemeletes istencsapását minden nap egyedül kinyaljak? A nagy szart.

2022. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem éltek a házban 20-an, akkor felesleges az 5 fürdőszoba. Hármat simán bezárnék, máris kevesebbet kell takarítani
2022. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mivel költözni nem fog, hiszen megtehette volna már szerintem úgy javasolnám, hogy mindennap egy dolgot takaríts pl. Hétfőn fürdők, kedd, szobák, szerda ágyak stb így kevesebbet takarítasz. De akik ott laknak mindenképp be kell segítsenek!

Mosásnál húzzak le és fel maguknak az ágyneműt. Feltételezem az 5 fürdőhöz 5 szoba is tartozik, mindenki takarítsa a saját szoba + fürdőt

2022. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Szinte semmit, mert lusta vagyok rá. Undorítóan néz ki a lakás, de még mindig jobb, mint napi 5 órát takarítani, te szentséges ég. Ezért még megszületned is kár volt, ez nem élet.
2022. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Na az biztos hogy az idő többet ér annál hogy 5 órákat takarítsak.
2022. nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nemaRendőrség ***** válasza:
66%

Takarítónőt kell intézni.


Havi pártízezer forintból kitakarítja a házat

2022. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!