Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rajtam kívül van még olyan...

Rajtam kívül van még olyan aki mosogatás helyet csak nedves törlőkendővel átörli a tányérokat edényeket?

Figyelt kérdés
2022. szept. 27. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Biztosan vannak még ilyen igénytelenek.
2022. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen attól függ, hogy miket főzöl, mik a szennyeződések és milyen edényeid vannak. A minap odakozmáltam a pörköltet, na azt próbáltad volna törlőkendővel kitörölgetni!
2022. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, milyen edényről van szó. Azt a tálcát amin kenyeret szeletelek, vagy azt a tálat amibe kiszórom a háztartási kekszet, én sem szoktam mindig elmosogatni, csak kiszórom a morzsákat és áttörlöm. De nyilván egy brassói után nem lehet megspórolni a mosogatást.
2022. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A #3-at lepontoztátok, pedig igaza van!


Válaszolva a kérdésre: a módszereddel eléred-e ugyanazt a tisztaságot, mint cseppnyi mosószerrel, langyos vízzel, hideg vizes öblítéssel én elérek?

Egy tányérra hány törlőkendőt használsz fel? És egy ebéd utáni edény- (+ fazék-)törlésnél? Pénzbelileg jobban jössz ki? Kiszámítottad?

2022. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Hát azért megnèznèm egy jó kis csülökpörkölt, vagy egy adag nokedli után, mennyi törlőkendőt sikàlsz el mire az tiszta lesz.
2022. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
4, a tálca nem tányér és nem edény. A kérdés az volt
2022. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Remélem nincs.
2022. okt. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Meton ***** válasza:
Ha csak papírral törölgetsz, azzal kíméled a környezeted. Eleve nem használsz mérgező vegyi anyagokat, ami még a saját egészségednek sem mindegy. A papír simán elbomlik, azzal nem szennyezed a környezeted. De használj antibakteriális műanyag edényeket. Nálunk a munkahelyen például nincs mosogató se. De ha túrázni megyek, akkor sem fogok vizet pocsékolni mosogatás miatt.
2022. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy rokonomnál láttam ilyet, elég igénytelen.
2022. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Meton ***** válasza:
35%

Nincs ezzel semmi gond. WC után is papírral kitörlöd a hátsód, nem mosod meg. Mondjuk általában lehetőséged sincs, de a lényeg, hogy nincs ezzel semmi gond. Az már érdekes persze, ha volna lehetőség mosogatni az edényeket, mégis papírtörlőt használ, de a cél, hogy az edények tiszták legyenek. Ezt meg papírtörlővel el lehet érni. Fertőtleníteni nem szükséges, hiszen ha ettél belőle, akkor nem lehet fertőző.

Gyerekkoromban a palacsinta sütőt soha nem mostuk el. Akkor még nem volt teflon, ezért a zsír, ami rajta maradt, az volt a védőréteg. Ha elmostuk volna, akkor sokáig leégett volna benne a palacsinta. A zsír egyébként is a legjobb fertőtlenítő, és maximálisan környezetbarát. Ezt csak azért mondom, hogy nem kell az edényeknek feltétlenül steril tisztának lenni. Talán bizonyos szempontból igénytelen, de nincs vele semmi baj. A késeket se mosogattuk, mert a víztől rozsdásodtak. Csak törölni volt szabad.

2022. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!