Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a hiba a mosogatásomban?

Mi a hiba a mosogatásomban?

Figyelt kérdés

Nem tizenéves vagyok, és ezek alap dolgok lennének.

Kézi mosogatás, folyó víz alatt. Az áztatós módszert nem szeretem.

Szóval megy a szivacsra szépen a folyékony mosogatószer. A víz hőfokát úgy állítom, hogy még ne égessen. Fogom a tányért, lábast stb. Öblítés tiszta vízzel, majd a szivaccsal alaposan átmegyek rajta. Öblítés, megy a szárító tálcába. És amikor tenném a helyükre, sokszor zsíros a tapintásuk?

Miért?


2022. aug. 14. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És száradás után is zsírosak?

A zsiros lé megtapad a szivacson, így egy részét visszakened. Mosd át a szivacsot nyomkodva víz alatt, aztán ismét a tányért töröld át.

Ezzel két baj van. Pocsékolod a vizet és a mosogatószert is nagyon.

Régen ezért reklámozták, hogy mosogass állóvízbe, de alapból falun, ahol nem folt folyóvíz úgyis így mosogattak. A mai túlhigénizált világ találta ki, hogy nem jó az állóvizes.

De a mosogatószer felületaktív anyagai kötődnek a zsírhoz, koszhoz, lebegtetve azt a vízbe. Így nem tud visszatapadni az edényre. Mikor telítődik a rendszer, akkor nehezen tisztul a tányér,mert visszaszennyeződik. Ekkor vizet cseréltünk, és úgy fojtatjuk tovább, friss mosógatószerrel.

2022. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én két hibára tippelek: rossz minőségű mosogatószert használsz, nem öblíted gyakran a szivacsot.
2022. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kézi és gépi mosogatásra is csak JAR-t használok, szerintem magasan a legkellemesebb mosogatószer és a legjobb zsíroldó.
2022. aug. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatás előtt az edényről az étel szennyeződés lehető legnagyobb részét, különösen a zsír/olaj maradványokat el kell távolítani (papirtörlő, újságpapír, használt papirszalvéta és hasonlók).
2022. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

A beleszáradt kaja és-megégett lábost,tetszik-..nem-tetszik.. áztatni kell, min 15-20 percre! A Zsíros felületet tömény mosogatószerrel kell áttörölni a szivaccsal. NEM HÍGÍTJUK FEL VÍZZEL a MOSOGATÓSZERT! Ilyenkor nagyon csúszik,és könnyen elejtetőek a poharak-tányérok,figyelni kell.


Ezután bő vízzel leöblítjük és csillivili lesz. A szivacsot időnként kiöblítjük és friss mosogatószerrel itatjuk át,hiszen az telítődik az összeszedett zsírtól.

2022. aug. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
NEM SZOKÁSOM HIGÍTANI. Annak semmi értelme.
2022. aug. 15. 06:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy próbáltunk segíteni….
2022. aug. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy bunkó voltam. Az voltam? Nem hinném.
2022. aug. 15. 09:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy gondolta 5# hogy higítjuk, nagy kérdés. Eleve van benne víz, és a tömény kutyulmány higításra kerül gyártáskor. Régen a 100ft boltokban volt ilyen jobban higított tisztítószerek, hogy olcsóbb legyen.
2022. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9#

10 nőből kb 8 azonnal vízzel hígítja a szivacson,..mert azt mondja hogy akkor jól habzik.

2022. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!