Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ez jó módszer feltakarítani a...

Ez jó módszer feltakarítani a kiömlött ételt a konyhapadlóról illetve az asztalról?

Figyelt kérdés

Megpróbálom leírni a lépéseket, én hogyan szoktam:


Padló:

- egy papírtörlővel vagy mosható konyhai törlőkendővel (pl. Vileda) összeszedem amit lehet, és kiszórom a szemétbe

- a papírtörlő vagy törlőkendő tisztán maradt részeivel áttörlöm a felületet

- a papírtörlőt kidobom, vagy ha törlőkendőt használtam, akkor kiöblítem

- felmosóvödörbe öntök vizet, a vízbe teszek valamilyen felmosószert

- mop felmosóval áttörlöm a területet, majd a felmosót belemártogatom a vödörbe

- még egyszer áttörlöm a felületet a moppal, és utána a mopot belemártogatom a vödörbe

- a vödör tartalmát kiöntöm és ki is öblítem a vödröt

- a mopot leöblítem tiszta vízzel (pl. úgy, hogy beleteszem az üres vödörbe, és műanyag palackból öntök rá vizet)


Konyhaasztal:

- egy papírtörlővel vagy törlőkendővel (Vileda) összeszedem a darabokat és egyebeket, amennyire csak lehet, és kiszórom a szemétbe

- a papírtörlő vagy törlőkendő tisztán maradt részeivel áttörlöm a felületet

- a papírtörlőt kidobom, vagy ha törlőkendőt használtam, akkor kiöblítem

- egy konyhai szivacsra teszek egy kicsi mosogatószert, és letakarítom a maradványokat

- a szivacsot leöblítem, kicsavarom, és a nedves szivaccsal is átmegyek a felületen

- papírtörlővel vagy egy másik törlőkendővel szárazra törlöm az érintett részt

- ha papírtörlőt használtam, azt kidobom, illetve a törlőkendőt kiöblítem



Túlzás, ahogyan én csinálom, vagy ez a normál módszer?

Vagy az is megfeleően levinne mindent, ha csak mosható törlőlendőt vagy papírtörlőt használnék az asztalon, mosogatószer nélkül?


Az asztalon amúgy normál viaszosvászon asztalterítő van.


2022. márc. 26. 16:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9: akkor csak vizet használsz a pulthoz, tisztítószert nem?

Ha az asztalra ömlik ki étel, akkor szerintem nem elég csak vízzel feltörölni, mert ragacsos maradhat.

2022. márc. 26. 19:50
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

#11

Nyilván a szennyeződéstől függ. Ha csirkét trancsíroztam a pulton, akkor mást használok oda, mintha kenyérmorzsát törlök le.

2022. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan próbáld ki csak sima vízzel. Én mindent azzal próbálok először és csak akkor nyúlok vegyszerhez ha vízzel nem jött le (áztatás után sem). Azért szoktam erre rá (aztán más előnye is van), mert szinte mindenhol magasfényű felületem van és a legtöbb szer fátyolréteget vagy csíkokat hagy rajta. Tiszta víz ha kell többször is, majd szárazra törlés. Nekem ez vált be de nagyon.

Kérdezném még, hogy minek az a viaszos vászon asztalterítő? Ha nem szép az asztal esetleg le is tapétázhatod. Szerintem nehezebb tisztán tartani azt a terítőt. Régen mikor volt, emlékszem az hajlamos volt tapadni.

Még amit soknak gondolok a lépéseidben az a felmosó fej tiszta vizes öblítése a végén. Bár lehet így tovább használható egy fej, de nem szoktam ezzel (sem) pepecselni.

2022. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából a felmosófejet akkor öblítem le a végén, ha valamit fel kell törölnöm a padlóról, normál felmosásnál én sem vesződök ezzel.

Az asztalterítőt nem olyan nehéz tisztítani, de ha pl. leves löttyen rá, az valóban tud ragadni, és akkkor a sima víz nem szokott elég lenni.

2022. ápr. 4. 21:49
 15/16 A kérdező kommentje:

#6: Az asztalról nagyjából letörlöm a morzsákat, majd a konyhai fújóssal (Cif vagy most Floraseptet próbálok) 2-t szórok és vizes szivaccsal vagy ronggyal letörlöm.


Megkérdezhetem, hogy a vizes szivacs után száraz ronggyal is letörlöd, vagy lehet megszáradni hagyni?

(bocsánat, hogy csak most reagálok)

2022. júl. 30. 16:39
 16/16 anonim ***** válasza:
13-as vagyok és engedd meg, hogy 6 helyett reagáljak ha esetleg nem jönne. Szerintem egyértelmű, hogy ez a felületedtől függ. Ha olyan, hogy nem lesz láthatóan fátyolos vagy cseppes ezután akkor minek szárazra törölni? Ha pedig igen, akkor evidens, hogy kell. Nálam pl.mindent kell,mint ahogy írtam.
2022. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!