Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mai nők miért irtóznak...

A mai nők miért irtóznak ennyire a házimunkától?

Figyelt kérdés

2022. febr. 24. 21:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
89%
Pont azért, ami miatt a férfiak is.
2022. febr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
14%

Nő vagyok és ezzel egyidejűleg ember is.


Azt nem érzem indoknak, hogy "...mert a nők most már dolgoznak!", mert a nők igencsak régóta dolgoznak.

A szegényebb nők évszázadok óta, a módosabbak is a II.Vh-t követően, mert ha nem tette, akkor megbüntették "közveszélyes munkakerülésért"

Roppant kevesen éltek háztartásbeliként, nekik az eltartásukról a férjnek kellett nyilatkoznia, komoly igazolásokat bemutatva a Tanácsnak és a pártszerveknek. Ezért aztán kevesen voltak.

Mégis mindegyik nőnek természetes volt, hogy munka mellett vezette a háztartást, nevelte a gyerekeket, korszerű háztartási gépek és szabad szombat nélkül.

És azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy valahogy mégis kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak voltak a nők és normálisabb a családi élet...


Egy szó mint száz, nem a munka miatt történt a változás, hanem a világ változik és vele a szemlélet változott, ami néhol jó, de valljuk be, vannak rossz oldalai is, mint mindennek az életben.


Konkrétan a kérdésre koncentrálva:

Régen is voltak akik utáltak minden házimunkát és most is vannak, akik nem utálják. Csak most az utálkozók lenézik azokat, akik felvállalják a hagyományos női szerepeket, holott lehet, hogy az utóbbiak így érzik magukat jól, csak most ez nem trendi.

2022. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
60%
Nem irtózok, szarok rá. Azért van saját otthonom, hogy azt csináljak benne, amit akarok. Nálam ne akarjon senki cellázni és akkor nem fogja zavarni.
2022. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
70%

22: a hagyományos női szerep attól hagyományos, hogy régen az a modell alakult ki, hogy a férfi dolgozott, a nő meg vitte a háztartást. Igen, a komcsiknál már a nők is dolgoztak, de ott sem volt már ez fair, csak a berögződés miatt maradt ez a leosztás. Régen a szegények esetében a nők nem klasszikus értelemben dolgoztak, tehát nem munkahelyen, hanem a házimunka része volt otthon megtermelni a kaját, azaz állattartás, munka a földön stb.

De a 21. században, amikor a többség már nem művel földet és tart haszonállatot, a férfi pedig nem tartja el egyedül a családot, hanem a nő is ugyanúgy teljes állásban dolgozik, ugyan milyen létjogosultsága van annak a felfogásnak, hogy a férfi a munkahelyén dolgozik, otthon csak henyél, a nő meg munka után még ugrálja körbe, szolgálja ki, és dzsuvázzon az egész család után egyedül, meg rendezze a közös gyerekeket egyedül? Csak mert ugye ő nem farokkal született. Tényleg, őszintén, ez hol logikus, és észérvek mentén mi alapján van rendben? Az nem észérv, hogy "régen így vót", mert azóta igencsak megváltoztak a körülmények.

Aki így érzi jól magát, lelke rjata, azzal semmi baj nincs, de az így élő családok 90%-ánál anyuka nem győz panaszkodni, hogy majd megszakad, a kedves férj meg ívesen leszarja ezt. EZT nézem le, nem azt, ha valaki szereti a házimunkát és önként csinálja meg.

2022. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
60%

#24


22-es vagyok


Alapos félreértésben vagy, nem kritikát gyakoroltam, csak történelmi tényeket írtam le a nők munkavégzésével kapcsolatban.

Felőlem mindenki úgy rendezi az életét, ahogy akarja és főleg, ahogy tudja, legyen az illető nő vagy férfi.

2022. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
42%
Abban mi a történelmi tény, hogy te kiegyensúlyozottabbnak tartod azokat a nőket, akik munkahelyen végzett munka után még otthon is csicskát játszanak???
2022. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
20%

#26

Te nyilván hülye vagy, vagy direkt próbálsz kötözködni!

Olvasd már el mit írtam!

Sikerül felismerned a múlt időt?


"És azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy valahogy mégis kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak VOLTAK(!)a nők és normálisabb a családi élet..."

2022. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
57%
#27: Te mégis honnan tudod, hogy évtizedekkel ezelőtt mennyire voltak kiegyensúlyozottak a nők?
2022. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
20%

#28

Mondjuk onnan, hogy 70 éves vagyok és volt egy anyám és nagyanyám is, (mindketten 16 éves koruk óta dolgoztak) amellett én is főként nők között dolgoztam egész életemben. Emellett kiterjedt baráti körünk, társadalmi életünk volt, kiolvastam egy könyvtárra való könyvet és érdeklődéssel kísértem a világ változásait.

2022. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
18%

28-as, a tájékozottság neked sincs megtiltva!

Én is tudok véleményt mondani az ősember életmódjáról, holott nem éltem az őskorban! :D

2022. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!