Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet úgy kimosni a...

Hogyan lehet úgy kimosni a törölközőket, hogy ne maradjanak büdösek?

Figyelt kérdés

Én idióta összemostam az összes törölközőt a házban, a sajátjaimat anyámékéval stb. 60 fok, pamutprogram. Mondjuk lehetett volna előmosást, vagy plusz öblítést, esetleg több öblítőt, ami ezt elnyomja... Vagy esetleg 70 vagy 90 fokot...


Valamelyik olyan büdös volt, hogy a sajátomnak is okádék szaga lett, konkrétan hányok és 1 percig voltam belecsavarva, de érzem magamon és hányingerem van...


Külön szoktam mosni, mert soha nem büdösek, meg nem annyira koszosak... Rábeszéltek, hogy rakjak be egyben mindent...


2022. febr. 1. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Kb. 40 éve mosok (nagyrészt élemedett korú Hajdú Energomattal), de sosem voltak büdösek a törölközők.
2022. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor Önöknél nem voltak igazán büdös ruhák, mint apáméknál.
2022. febr. 1. 22:25
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Valóban nem, és sosem hagytuk vizesen "poshadni", szárazon kerültek a gépbe.
2022. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mosd ujra es ne tomd tele a mosogepet.
2022. febr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Valószínű, hogy szüleid nedvesen rakják be a torolkozoket a szennyesbe.


En azt javasolnám, hogy hagyd ázni a torolkozoket legalább egy fél napot mososzeres vízben

Azután 60 fokon mosd újra.

2022. febr. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

5# én is így próbálkoznék.

Kérdező, ne nyomd tele öblítővel, mert csökkenti vízszívást, és amúgy sem jó.

2022. febr. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
ecettel öblítsd .
2022. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Mosd újra, tegyél hozzá ecetet.


Én kicsit több öblítőt öntök a mosáshoz ha törölközőt vagy zoknikat, alsóneműt mosok vagy munkásruhát + ecet vagy ha van itthon akkor adok fertőtlenítő adalékot mosáshoz.

2022. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Főzőmosás! 90-95 fok, amit tud a gèp.


Nekem is volt ilyen probléma, albérletben. Nem száradtak úgy a mosott ruhák, a törcsiknek 2-3 nap után szaga lett.

Akkor beküldtem főzőmosásra, megszűnt az a poshadt szag tőle. Most már 2-3 használat után összevárom a törülközőket, és csak azok mennek főző mosásra. Max a konyharuha megy mellé.

2022. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Öblítőt felejtsd el, vicc nélkül. Annak a helyére tegyél 1 max. Másfél deci ecetet. Az az egy, ami nekem bevált, fertőtlenít és puhítja is picit a törcsiket. Ja és bőven elég 40 fokon mosni, hidd el, úgy is tiszta lesz.
2022. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!