Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell WC-t takarítani?...

Miért kell WC-t takarítani? Én soha nem takarítom. Lehet ettől bajom?

Figyelt kérdés
Csak a műanyag ülőkét, amivel erintkezem.

2022. jan. 24. 00:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Hát, mert egy idő után gusztustalan lesz. Ott marad a kulanyom, a vízkő, a húgykő, belerakódik a retek, sárgás-rozsdabarna lesz. Ebbe beleszáll a por, szőrszálak innen-onnan... Hányadékul fog kinézni. Ráadásul a lehajtott fedél belső oldalára azért ki-ki fröccsen a matéria, néha nem árt letakarítani. Azért mindent takarítani kell bizonyos időközönként...
2022. jan. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Gusztustalan, az igaz...

Meg mi van,ha noi nemiszerv betegseget kapok tőle, bakterialisvirusos, vagy ilyesmi?...

De en felek, hogy ram frocskol,mikor surolom.

Hogy csinaljam,hogy egy csepp se froccsenjen ram,se a falra, se a papucsomra?

Femgubanc suroloval, kefevel, dorzsi szivaccsal nem jo,az frocskol mosogatas kozben is.

Marmegvettem fel eve a Lidl vizkooldot, vagy mit,de meg nem szantam ra magam...

2022. jan. 24. 00:40
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Van egy érdekes találmány, az a neve: WC kefe ;-)
2022. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Malacka
2022. jan. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kesztyű és wc kefe.

Ha rá megy a ruhádra akkor valamit nagyon szarul csinálsz. Több millió ember érdekes meg tudja oldani a wc takarítást, hogy nem megy a szemébe, ruhájára, papucsára.

2022. jan. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az akkor is kifröcsköl sok kis láthatatlan permet formájában, amikor lehúzod, tehát ha a tetejét olyankor nem hajtottad le, biza már többször kaphattad mindazt az arcodba, ruhádra. És hát hiába törlöd le, hamar újraszaporodik egy felületen. Egyszer láttam a Spektrumon valami bulvártudományos kísérletet, amikor festéket öntöttek a vécébe és biza kb. 2-3 méterig eljutott, szóval még a plafonra is. Kezdetnek éjszakára önts bele fehérítős Domestost - nálunk ha ezt nagydolog után megcsinálom, nagyon ritkán, talán ha havonta kellett eddig a kefe, levitte anélkül és tiszta fehér a vécénk. Azt sajnos nem lehet megúszni, hogy az ülőke alatti részt és az ülőke alját is letörülgesd rendszeresen. De én is elég hipochonder vagyok, mégis túléltem :)
2022. jan. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Nedves WC - papírral áttörlöd, többit meg körbelocsolod tisztítóval, megkefézed. Utána megint körbelocsolod, kicsit állni hagyod, én így szoktam.
2022. jan. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Ennyire nem lehet valaki életképtelen.
2022. jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Wc-kefével szoktam kisúrolni. Nem igazán fröcsög ki. De ha kis is fröccsenne, lényegtelen, mert utána úgyis mindent felmosok. Inkább kontrolláltam takarításkor fröcsögjön ki, mint hogy évekig gyűljön a gusztustalan trutymó. Szerintem ez a sokkal kisebb rossz.
2022. jan. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kefevel?? Hat, az frocsog mosogataskor is!

Ezek mar kemeny vastag reteg is van, nem ngayon lehetne ezt kefevel....


De majd valmivel megprobalom.


Koszi.


Domestos 1 -2 liter egyszerre volt mar beleontve, semmi nem tortent.



Lehuzaskor nem megy sehova, mert szigoruan le van hajtva a teto évek óta. Es lehuzas utan letorlom, fertotlenitem az uloket minden nagy WC-zes utan. Az esetleg rajta maradt székletes vizcseppek miatt.



Akinek nincs gyakorlata egy bizonyos hazimunkaban, vagy barmi masban, az nagyon fel tole... ha valaki csinalja minden nap, minden heten, az mar tudja, mi a menete, meg mi meg hogy...annak nem olyan felemetes.


Egy idobe peladaul a szomszed miatt hetente tobbszor fel kellett mosnom afolyosot, es igy mar nem is volt olyan nagy melo, mig csak evi egyszer mostam fel.

2022. jan. 24. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!