Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az új mosógép nagyon koptatja...

Az új mosógép nagyon koptatja a ruhákat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kb. annyit kopik a ruha ebben a gépben 3-4 mosással, mint a másikban mondjuk 2 vagy 3 év alatt. Fakítja és koptatja az anyagot, bolyhosodik, megy tönkre, elhasználódik. Tudom, mert kb. mindegyik előtte is megvolt... Szóval a gép az oka. Mondjuk akármilyen régi, beszáradt, akár vérfoltot is kiszed sima mosással, de ezáltal a ruha is tönkremegy.


Sajnos beletörődtem, hogy dobhatom el kb. Egy sima pamut pizsamát 2 mosással kivégzett, bolyhosított, megkoptat mindent... Nem mosok nagy hőfokon, sima pamut program.

Mit lehet tenni? Vegyek gyakrabban ruhákat? Most már direkt nagyon olcsó, sima dolgokat veszek, hogy azokat nem sajnálom annyira kidobni egy-két hónap után. Farmert olyan szinten tönkre vágott, kifakított, bolyhosított, hogy dobhattam el, kb. 3-szor lett kimosva...


Lehet mondani, hogy hiszit, de tényleg tönkretett kb. minden ruhámat. Annyit vettem észre, hogy nagyon kevés vízben mos, kb. éppen csak az anyag vizes és semmi több, mert ilyen környezettakarékos, csúcs szuper. De tényleg, kinyitottam, azt hittem tele lesz vízzel és semmi plusz víz nem volt benne se soknál, se kevésnél, csak ami éppen benedvesíti a ruhát.


A típusa: [link]


2021. nov. 16. 14:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Tehát, ha úgy van válogatva, akkor a 100 százalék pamut ruháid kopnak a pamut programon. Ezek szerint csak pamut ruháid vannak?

Lehet, hogy hülyeségnek gondolod, de egyszer valóban próbáld meg szétválogatni, használd a kímélő programot.

2021. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Gyorsan toljad fel 40 fokra azt a vízhőfokot!!!!

Pamutot pamutprogrammal, műszálast műszálprogrammal, farmert farmerprogrammal.

2021. nov. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Itt user error lesz.


Bosch WAU24U61BY előltöltős mosógép


Az EcoSilence Drive ™ mosógép: élvezze a rendkívül csendes működést és az egyedülálló tartósságot.

EcoSilence Drive™: extrém energiahatékonyság, csöndes működés valamint hosszú élettartam a motor számára.

SpeedPerfect: tökéletesen tiszta ruha akár 65%-kal rövidebb idő alatt.

VarioDob: kifejezetten gyengéd, ugyanakkor hatékony mosás, az egyedi dobkialakításnak köszönhetően.

2021. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Attól, mert jól hangzik, még szar ez a gép. A ruhákat is iszonyat gyűri...

Valóban halk, mármint a többihez képest. Igen, meg le lehet felezni a programot, speed perfect. Gyengédnek nem mondanám, de hiszel na marketingnek, ugye?

2021. nov. 18. 11:16
 15/21 anonim ***** válasza:

Igen, én is néztem a linkeltjét. Szerintem is user error, el kellene olvasni ugye a könyvet, a mosószer éés az öblítő feliratát nomeg a ruhákét is. Szerintem a masina egyszerűen csak tökéletesen mos és hopp meglátszik a korábbi szerencsétlenkedés eredménye. A user error abból is látható, hogy 30 fokkal szerencsétlenkedik, ami bőven a viselési testhőmérséklet alatt van, és olyankor nem a meleg vízzel oldódik ki, hanem a vegyszerrel - úgy ahogy. Ami meg nem az szépen tönkreteszi a ruhát. A gép tök egyszerű, persze divat szidni a technikát, azt a legkönnyebb.


ActiveWater™ Plus: vizet, és így pénzt takarít meg Önnek, a fokozatmentes súlyautomatika révén.

Nagyméretű LED kijelző: könnyű kezelés, érintésvezérlés és extra kiegészítő funkciók.

Töltősúly: 9 kg

Energiahatékonysági osztály: "C"

Energiafelhasználás: 152 kWh/év (220 mosási ciklusra vonatkoztatva, mely ciklusokban 60°C és 40°C-os pamut programok szerepelnek részleges illetve teljes töltettel, valamint a készenléti állapot energiafelhasználása is figyelembe van véve). A készülék tényleges fogyasztása függ a használattól.

30% -kal alacsonyabb energiafogyasztás (152 kWh/év), mint a sztenderd érték (196 kWh/év) az A+++ energiaosztályban, 9 kg-ra vonatkoztatva a 1061/2010 EU szabályozásnak megfelelően.

Energiafelhasználás: 0.9 kWh 60°C pamut teljes töltet, 0.59 kWh 60°C pamut részleges töltet, és 0.44 kWh 40°C pamut részleges töltet esetén

Energiafogyasztás kikapcsolt illetve készenléti üzemmódban (súlyozott értékek): 0.1 W / 0.5 W

Vízfelhasználás: 11220 liter/év (220 mosási ciklusra vonatkoztatva, mely ciklusokban 60°C és 40°C-os pamut programok szerepelnek részleges illetve teljes töltettel). A készülék tényleges fogyasztása függ a használattól.

Centrifuga-hatékonysági osztály: B

Maximális centrifuga fordulatszám: 1200 ford./perc**

A Pamut, színes, 60°C és a Pamut, színes, 40°C programok a sztenderd mosási programok, amelyekre az energiacímke illetve a műszaki adatlap hivatkozik, mert ezek azok a programok, amelyekkel az átlagosan szennyezett pamut anyagokat a lehető leginkább energia- és vízhatékony módon lehet tisztítani. A valódi hőmérsékletértékek a program lefutása során változhatnak, a mosási idő hosszabbá válhat, így csökkentve az energiafogyasztást. Az "A" mosási hatékonyság minden esetben garantált.

Program lefutásának ideje: 285 perc 60°C pamut teljes töltet, 285 perc 60°C pamut részleges töltet és 285 perc 40°C pamut részleges töltet esetén

Bekapcsolva-hagyva időtartam: 0 perc

Mosási zajszint 60°C fokos és teljestöltetű pamutmosás esetén: 48dB (re 1pW)

Centrifugálási zajszint 60°C-os és teljestöltetű pamutmosás esetén: 72dB (re 1pW)

Sztenderd programok: pamut, kímélő, finom, selyem, kézi mosás

Speciális programok: leeresztés / centrifuga, gyors/mix, egyszeri öblítés


További információt szeretnék a termékről

2021. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A fokot a ruháknak megfelelően állítom be. Amire 30 fok van írva, nem teszem be 40-re, kösz. Egyébként én is azt mondtam, hogy nagyon hatékonyan mos, az tény, bármit kiszed, de pont ezáltal a ruhát is meggyötri... A vízről is beszélve, ugye okos, ami a ruhához igazítja, ez nekem nagyon kevés. De én vagyok a user error, mert talán használtad már ezt a gépet? Tapasztalatot használat során lehet írni, nem marketing szöveg alapján.
2021. nov. 18. 11:30
 17/21 anonim ***** válasza:
Mennyire tidzteletlenül beszél a válaszolókkal... nem is érdemli meg, hogy segítsen neki bárki is.
2021. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem voltam tiszteletlen, mert utálom a gépet, az veled szem,ben tiszteletlenség? Nem téged szóllak le, hanem ezt. De ha ilye jó, akkor eladom neked!
2021. nov. 18. 11:46
 19/21 anonim ***** válasza:

De most úgy őszintén kedves kérdező: mit szeretnél tőlünk? Leírtunk számos javaslatot, ötletet mégis mi vagyunk lehurrogva.

Vagy törődj bele, hogy nem olyan a géped, amilyet szeretnél, vagy vegyél egy másikat.

2021. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hülye kérdés: Ha a dobot végignézed, végigtapogatod, nem találsz valami durvább, sorjás éles részt?

Ha valami csoda folytán a válasz igen, azt fel lehetne csiszolni.

2021. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!