Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan távolíthatnám el a...

Hogyan távolíthatnám el a foltot és a szagot a nadrágból?

Figyelt kérdés

A nadrágomra ráömlött az olajos halkonzervben lévő olaj, és már 3x kimostam (egyszer úgy, hogy előtte bedörzsöltem szappannal) de még mindig látszik a folt is, és a szag is érződik. Illetve a folt már kezd halványulni valamennyire (hintőporral is bedörzsöltem, és hagytam állni 24 órát), de még mindig nem tűnt el teljesen, a szaga meg valami borzasztó. Nem szeretném kidobni, mert a kedvenc nadrágom, és ahol vettem már nincs több ilyen. Nagyon sajnálnám, ha meg kellene tőle válnom.

Valaki, akinek volt hasonló, tudna esetleg segíteni?



2021. nov. 1. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Az olaj/zsírfoltokat lehetőleg a leghamarabb szoktam kimosni először amennyire csak lehet, annyira meleg vízzel és mosogatószerrel. Utána megy rá folttisztító és normál mosás a gépben. Ez nálam működni szokott.
2021. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%
Folt-tisztitó só, hagyd állni langyos vízben, egy éjszakát, és ami nekem szuperül bejön az a marhaepe szappan. Dörzsöld be vele mosás előtt, aztán mehet a gépbe.
2021. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Mivel az 1. válaszoló általa már bevált módszert ajánlott, akkor bizonyára nálad is beválik. Ha mégsem, akkor én 2 módszert ajánlanék:

1). áztasd forró vízbe, amibe nátronlúgot (kapható por lakban - Na OH) szórnék és hagynám hatni kb. 1 órán át.

2). Áztasd be Biopon-os mosószeroldatba, hasson 1-2 órát, majd tedd a mosógépbe, "Öblítés" programra állítva, hogy kimosódjon a Biopon. Ennek végeztével mosd ki bármilyen hőfokon, de elég a 30-40 C° is, a géptől függően.

2021. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Én biztos, hogy JAR mosogatószerrel estem volna neki azon melegében, mivel az fokozottan oldja a zsírt meg az olajat.

Utána meg kimostam volna, ahogy szoktam.

De talán még most sem lenne késő megkínálni egy kis JAR-al.

2021. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ki fogom próbálni mindet, ha az első nem válna be! ❤️
2021. nov. 1. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
A szagot az ecet biztosan kiveszi, a foltot nem biztos. Áztasd pár órát ecetbe, öblítsd ki, folttiszítózd le, én venist szoktam használni, aztán mosd ki.
2021. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mosás előtt melegvíz, és marhaepe szappanos bedörzsölés.

[link]

2021. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!